Natació al Campionat del Món de natació de 2015 – 4 × 100 m estils femení
Dades de l'esdeveniment | |
---|---|
Organitzador | KZN 2015 |
Seu | Kazan Arena Stadium |
Classificació | |
Primer | R.P. de la Xina Fu Yuanhui Shi Jinglin Lu Ying Shen Duo Chen Xinyi Qiu Yuhan |
Segon | Suècia Michelle Coleman Jennie Johansson Sarah Sjöström Louise Hansson |
Tercer | Austràlia Emily Seebohm Taylor McKeown Emma McKeon Bronte Campbell Madison Wilson Lorna Tonks Madeline Groves Melanie Wright |
Cronologia | |
< 2013 · 2017 > |
KZN 2015 Campionats del món | ||||
---|---|---|---|---|
Salts | ||||
Individual | ||||
1 m | homes | dones | ||
3 m | homes | dones | ||
10 m | homes | dones | ||
Sincronitzats | ||||
3 m | homes | dones | ||
10 m | homes | dones | ||
Mixte | 3 m | 10 m | ||
Per equips | ||||
High diving | ||||
Aigües obertes | ||||
5 km | homes | dones | ||
10 km | homes | dones | ||
25 km | homes | dones | ||
Equips | Equips | |||
Natació | ||||
Lliures | ||||
50 m | homes | dones | ||
100 m | homes | dones | ||
200 m | homes | dones | ||
400 m | homes | dones | ||
800 m | homes | dones | ||
1.500 m | homes | dones | ||
Esquena | ||||
50 m | homes | dones | ||
100 m | homes | dones | ||
200 m | homes | dones | ||
Braça | ||||
50 m | homes | dones | ||
100 m | homes | dones | ||
200 m | homes | dones | ||
Papallona | ||||
50 m | homes | dones | ||
100 m | homes | dones | ||
200 m | homes | dones | ||
Estils | ||||
200 m | homes | dones | ||
400 m | homes | dones | ||
Relleus lliures | ||||
4×100 m | homes | dones | ||
4×200 m | homes | dones | ||
Relleus d'estils | ||||
4×100 m | homes | dones | ||
Relleus mixtes | ||||
4×100 m | lliures | estils | ||
Natació Sincronitzada | ||||
Solo | tècnic | lliure | ||
Duet | tècnic | lliure | ||
Duet Mixt | tècnic | lliure | ||
Equip | tècnic | lliure | ||
combinada | ||||
Waterpolo | ||||
Aquesta caixa: |
La prova de 4 × 100 m estils femení es va celebrar el dia 9 d'agost al Kazan Arena Stadium a Kazan.[1]
Rècords
Els rècords del món abans de començar la prova:
Rècord del món | Estats Units Missy Franklin (58,50) Rebecca Soni (1:04,82) Dana Vollmer (55,48) Allison Schmitt (53,25) | 3:52,05 | Londres, Regne Unit | 4 d'agost de 2012 |
---|---|---|---|---|
Rècord del campionat | R.P. de la Xina Zhao Jing (58,98) Chen Huijia (1:04,12) Jiao Liuyang (56,28) Li Zhesi (52,81) | 3:52,19 | Roma, Itàlia | 1 d'agost de 2009 |
Resultats
Les sèries es van disputar a les 10:48.[2]
* Finalistes
Posició | Sèrie | Carril | País | Nedadors | Temps | Notes |
---|---|---|---|---|---|---|
1 | 1 | 7 | R.P. de la Xina | Fu Yuanhui (59,24) Shi Jinglin (1:06,35) Chen Xinyi (57,42) Qiu Yuhan (54,03) | 3:57,04 | Q |
2 | 2 | 4 | Estats Units | Kathleen Baker (59,98) Micah Lawrence (1:07,10) Kendyl Stewart (56,86) Margo Geer (53,18) | 3:57,12 | Q |
3 | 1 | 6 | Suècia | Michelle Coleman (1:00,55) Jennie Johansson (1:06,20) Sarah Sjöström (56,10) Louise Hansson (54,44) | 3:57,29 | Q |
4 | 3 | 6 | Austràlia | Madison Wilson (59,56) Lorna Tonks (1:07,34) Madeline Groves (58,18) Melanie Wright (52,87) | 3:57,95 | Q |
5 | 3 | 5 | Dinamarca | Mie Ø, Nielsen (59,67) Rikke Møller Pedersen (1:07,19) Jeanette Ottesen (57,37) Pernille Blume (54,15) | 3:58,38 | Q |
6 | 2 | 1 | Canadà | Dominique Bouchard (1:00,39) Rachel Nicol (1:07,01) Noemie Thomas (57,55) Sandrine Mainville (54,07) | 3:59,02 | Q |
7 | 1 | 2 | Regne Unit | Lauren Quigley (1:00,38) Siobhan-Marie O'Connor (1:06,75) Rachael Kelly (57,89) Rebecca Turner (55,00) | 4:00,02 | Q |
8 | 3 | 3 | Japó | Sayaka Akase (1:01,55) Kanako Watanabe (1:07,07) Natsumi Hoshi (57,93) Miki Uchida (53,88) | 4:00,43 | Q |
9 | 3 | 1 | Itàlia | Elena Gemo (1:01,21) Arianna Castiglioni (1:06,93) Ilaria Bianchi (58,25) Erika Ferraioli (54,53) | 4:00,92 | |
10 | 2 | 7 | Rússia | Daria Ustinova (1:00,13) Vitalina Simonova (1:07,14) Nataliya Lovtsova (59,39) Veronika Popova (54,46) | 4:01,12 | |
11 | 3 | 0 | Alemanya | Lisa Graf (1:01,19) Vanessa Grimberg (1:07,71) Alexandra Wenk (57,87) Annika Bruhn (54,63) | 4:01,40 | |
12 | 2 | 3 | França | Béryl Gastaldello (1:00,60) Charlotte Bonnet (1:09,08) Marie Wattel (57,77) Anna Santamans (54,68) | 4:02,13 | |
13 | 2 | 0 | Finlàndia | Mimosa Jallow (1:00,64) Jenna Laukkanen (1:07,10) Emilia Pikkarainen (59,47) Hanna-Maria Seppälä (55,09) | 4:02,30 | |
14 | 2 | 2 | Brasil | Etiene Medeiros (1:01,25) Jhennifer Conceição (1:09,28) Daynara de Paula (58,54) Larissa Oliveira (54,17) | 4:03,24 | |
15 | 1 | 5 | Txèquia | Simona Baumrtová (1:00,88) Petra Chocová (1:07,80) Lucie Svěcená (59,96) Anna Kolářová (54,80) | 4:03,44 | |
16 | 3 | 9 | Espanya | Duane Da Rocha (1:01,63) Jessica Vall (1:07,30) Judit Ignacio Sorribes (59,15) Melani Costa (55,83) | 4:03,91 | |
17 | 1 | 4 | Grècia | Theodora Drakou (1:01,35) Aikaterini Sarakatsani (1:08,80) Anna Ntountounaki (58,49) Theodora Giareni (55,65) | 4:04,29 | |
18 | 1 | 3 | Polònia | Alicja Tchórz (1:00,88) Dominika Sztandera (1:09,26) Anna Dowgiert (59,91) Katarzyna Wilk (54,38) | 4:04,43 | |
18 | 2 | 5 | Islàndia | Eygló Ósk Gústafsdóttir (1:00,42) Hrafnhildur Lúthersdóttir (1:06,99) Jóhanna Gústafsdóttir (1:01,88) Bryndis Hansen (55,14) | 4:04,43 | |
20 | 3 | 7 | Hong Kong | Stephanie Au (1:00,95) NR Siobhan Haughey (1:08,70) Sze Hang Yu (59,60) Camille Cheng (55,29) | 4:04,54 | |
21 | 3 | 8 | Turquia | Halime Zülal Zeren (1:03,21) Viktoriya Zeynep Gunes (1:06,99) Gizem Bozkurt (1:00,94) Ekaterina Avramova (55,20) | 4:06,34 | |
22 | 3 | 2 | Veneçuela | Jeserik Pinto (1:04,66) Mercedes Toledo (1:10,06) Isabella Páez (1:00,57) Arlene Semeco (56,45) | 4:11,74 | |
23 | 2 | 6 | Singapur | Quah Ting Wen (1:05,26) Samantha Yeo (1:11,24) Marina Chan (1:02,36) Amanda Lim (58,40) | 4:17,26 | |
24 | 2 | 8 | Mèxic | Lourdes Villaseñor (1:05,34) Daniela Carrillo (1:10,55) Sharo Rodríguez (1:03,41) Montserrat Ortuño (59,85) | 4:19,15 | |
25 | 2 | 9 | Moldàvia | Tatiana Perstniova (1:04,57) Tatiana Chișca (1:12,61) Alexandra Vinicenco (1:08,45) Mihaela Bat (1:00,92) | 4:26,55 | |
26 | 3 | 4 | Països Baixos | Sharon van Rouwendaal Moniek Nijhuis Inge Dekker Femke Heemskerk | 9:99,99 ! | DNS |
Final
La final es va celebrar a les 19:25.[3]
,
Posició | Carril | Nedadors | País | Temps | Notes |
---|---|---|---|---|---|
01 | 4 | R.P. de la Xina | Fu Yuanhui (59,29) Shi Jinglin (1:05,56) Lu Ying (56,56) Shen Duo (53,00) | 3:54,41 | |
02 | 3 | Suècia | Michelle Coleman (1:00,74) Jennie Johansson (1:05,63) Sarah Sjöström (55,28) Louise Hansson (53,59) | 3:55,24 | EU |
03 | 6 | Austràlia | Emily Seebohm (58,81) Taylor McKeown (1:07,38) Emma McKeon (57,59) Bronte Campbell (51,78) | 3:55,56 | |
4 | 5 | Estats Units | Missy Franklin (59,81) Jessica Hardy (1:06,32) Kendyl Stewart (57,24) Simone Manuel (53,39) | 3:56,76 | |
5 | 2 | Dinamarca | Mie Ø, Nielsen (59,47) Rikke Møller Pedersen (1:07,17) Jeanette Ottesen (56,50) Pernille Blume (54,47) | 3:57,61 | |
6 | 7 | Canadà | Dominique Bouchard (59,80) Rachel Nicol (1:07,00) Katerine Savard (57,28) Sandrine Mainville (53,88) | 3:57,96 | |
7 | 1 | Regne Unit | Lauren Quigley (59,84) Siobhan-Marie O'Connor Rachael Kelly Francesca Halsall | 9:99,99 ! | DSQ |
7 | 8 | Japó | Sayaka Akase (1:00,88) Kanako Watanabe Natsumi Hoshi Miki Uchida | 9:99,99 ! | DSQ |