Winston-Salem Open 2023
Miejsce | Stany Zjednoczone | ||
---|---|---|---|
Obiekt | Wake Forest University | ||
Nawierzchnia | Twarda | ||
Data | 20–26.08.2023 | ||
ATP Tour | |||
Kategoria | ATP Tour 250 | ||
Pula nagród | 850 680 $ | ||
Drabinka | 48S/16Q/16D | ||
Dyrektor | Jeff Ryan | ||
| |||
Strona internetowa |
Winston-Salem Open 2023 – tenisowy turniej ATP kategorii ATP Tour 250 w sezonie 2023 z cyklu Winston-Salem Open rozgrywany w dniach 20–26 sierpnia 2023 roku w Winston-Salem na kortach twardych o puli nagród wynoszącej 850 680 dolarów amerykańskich.
Gra pojedyncza
Zawodnicy rozstawieni
Numer | Tenisista | Ranking | Osiągnięcie |
01 | Borna Ćorić | 16 | półfinał |
02 | Tallon Griekspoor | 25 | 3. runda |
3/WC | Sebastian Korda | 30 | półfinał |
04 | Laslo Đere | 34 | ćwierćfinał |
05 | Jiří Lehečka | 35 | finał |
06 | Sebastián Báez | 42 | zwycięstwo |
07 | Arthur Fils | 45 | 2. runda |
08 | Botic van de Zandschulp | 47 | 2. runda |
09 | Aleksandar Vukic | 48 | 3. runda |
10 | Yannick Hanfmann | 50 | 2. runda |
11 | Daniel Altmaier | 52 | wycofanie |
12 | Richard Gasquet | 53 | ćwierćfinał |
13 | Marcos Giron | 54 | 2. runda |
14 | Márton Fucsovics | 56 | 3. runda |
15 | Sebastian Ofner | 59 | 2. runda |
16 | Emil Ruusuvuori | 60 | wycofanie |
Drabinka
Klucz
- w/o – walkower
- k – krecz
- d – dyskwalifikacja
- Q – kwalifikant
- WC – dzika karta
- LL – szczęśliwy przegrany
- Alt – zawodnik zastępczy
- PR – ochrona rankingu
- SE – specjalna przepustka
- ITF – ranking ITF
- JE – ranking juniorski
Faza finałowa
Ćwierćfinały | Półfinały | Finał | |||||||||||||||||
1 | Borna Ćorić | 6 | 6 | ||||||||||||||||
Alt | Juan Manuel Cerúndolo | 3 | 1 | ||||||||||||||||
1 | Borna Ćorić | 3 | 7 | 62 | |||||||||||||||
6 | Sebastián Báez | 6 | 64 | 7 | |||||||||||||||
4 | Laslo Đere | 3 | 0 | ||||||||||||||||
6 | Sebastián Báez | 6 | 6 | ||||||||||||||||
6 | Sebastián Báez | 6 | 6 | ||||||||||||||||
5 | Jiří Lehečka | 4 | 3 | ||||||||||||||||
12 | Richard Gasquet | 6 | 1 | 67 | |||||||||||||||
3/WC | Sebastian Korda | 4 | 6 | 7 | |||||||||||||||
3/WC | Sebastian Korda | w/o | |||||||||||||||||
5 | Jiří Lehečka | ||||||||||||||||||
5 | Jiří Lehečka | 7 | 6 | ||||||||||||||||
Max Purcell | 64 | 4 |
Faza początkowa
1. runda | 2. runda | 3. runda | Ćwierćfinały | ||||||||||||||||||||||
1 | Borna Ćorić | 6 | 7 | ||||||||||||||||||||||
Q | Illa Marczenko | 6 | 3 | 2 | Alt | Rinky Hijikata | 2 | 62 | |||||||||||||||||
Alt | Rinky Hijikata | 4 | 6 | 6 | 1 | Borna Ćorić | 6 | 63 | 6 | ||||||||||||||||
WC | Michael Mmoh | 6 | 3 | 6 | WC | Michael Mmoh | 4 | 7 | 3 | ||||||||||||||||
Q | Darian King | 2 | 6 | 3 | WC | Michael Mmoh | 6 | 6 | |||||||||||||||||
13 | Marcos Giron | 3 | 4 | ||||||||||||||||||||||
1 | Borna Ćorić | 6 | 6 | ||||||||||||||||||||||
Alt | Juan Manuel Cerúndolo | 3 | 1 | ||||||||||||||||||||||
10 | Yannick Hanfmann | 63 | 7 | 64 | |||||||||||||||||||||
Roman Safiullin | 65 | 6 | 3 | Alt | Juan Manuel Cerúndolo | 7 | 5 | 7 | |||||||||||||||||
Alt | Juan Manuel Cerúndolo | 7 | 3 | 6 | Alt | Juan Manuel Cerúndolo | 7 | 6 | |||||||||||||||||
Arthur Rinderknech | 3 | 63 | LL | Omni Kumar | 5 | 3 | |||||||||||||||||||
LL | Omni Kumar | 6 | 7 | LL | Omni Kumar | 6 | 7 | ||||||||||||||||||
8 | Botic van de Zandschulp | 3 | 5 | ||||||||||||||||||||||
1. runda | 2. runda | 3. runda | Ćwierćfinały | ||||||||||||||||||||||
4 | Laslo Đere | 6 | 6 | ||||||||||||||||||||||
Facundo Díaz Acosta | 4 | 6 | 6 | Facundo Díaz Acosta | 3 | 3 | |||||||||||||||||||
Quentin Halys | 6 | 2 | 4 | 4 | Laslo Đere | 6 | 6 | ||||||||||||||||||
WC | Alex Michelsen | 6 | 63 | 6 | WC | Alex Michelsen | 4 | 4 | |||||||||||||||||
Juan Pablo Varillas | 3 | 7 | 0 | WC | Alex Michelsen | 7 | 7 | ||||||||||||||||||
15 | Sebastian Ofner | 64 | 5 | ||||||||||||||||||||||
4 | Laslo Đere | 3 | 0 | ||||||||||||||||||||||
6 | Sebastián Báez | 6 | 6 | ||||||||||||||||||||||
9 | Aleksandar Vukic | 6 | 65 | 6 | |||||||||||||||||||||
Luca Van Assche | 3 | 6 | 6 | Luca Van Assche | 3 | 7 | 3 | ||||||||||||||||||
Q | Thai-Son Kwiatkowski | 6 | 3 | 2 | 9 | Aleksandar Vukic | 4 | 6 | 4 | ||||||||||||||||
Radu Albot | 1 | 5 | 6 | Sebastián Báez | 6 | 4 | 6 | ||||||||||||||||||
Daniel Elahi Galán | 6 | 7 | Daniel Elahi Galán | 6 | 4 | 4 | |||||||||||||||||||
6 | Sebastián Báez | 3 | 6 | 6 | |||||||||||||||||||||
1. runda | 2. runda | 3. runda | Ćwierćfinały | ||||||||||||||||||||||
7 | Arthur Fils | 7 | 65 | 2 | |||||||||||||||||||||
Brandon Nakashima | 6 | 3 | 7 | Brandon Nakashima | 65 | 7 | 6 | ||||||||||||||||||
Jason Kubler | 1 | 6 | 63 | Brandon Nakashima | 6 | 4 | 4 | ||||||||||||||||||
Aleksandr Szewczenko | 3 | 6 | 0k | 12 | Richard Gasquet | 2 | 6 | 6 | |||||||||||||||||
Marc-Andrea Hüsler | 6 | 4 | 4 | Marc-Andrea Hüsler | 4 | 4 | |||||||||||||||||||
12 | Richard Gasquet | 6 | 6 | ||||||||||||||||||||||
12 | Richard Gasquet | 6 | 1 | 67 | |||||||||||||||||||||
3/WC | Sebastian Korda | 4 | 6 | 7 | |||||||||||||||||||||
14 | Márton Fucsovics | 6 | 6 | ||||||||||||||||||||||
Zhang Zhizhen | 4 | 7 | 6 | Zhang Zhizhen | 4 | 2 | |||||||||||||||||||
Ilja Iwaszka | 6 | 67 | 2 | 14 | Márton Fucsovics | 65 | 3 | ||||||||||||||||||
Alexandre Müller | 4 | 4 | 3/WC | Sebastian Korda | 7 | 6 | |||||||||||||||||||
Benjamin Bonzi | 6 | 6 | Benjamin Bonzi | 2 | 3 | ||||||||||||||||||||
3/WC | Sebastian Korda | 6 | 6 | ||||||||||||||||||||||
1. runda | 2. runda | 3. runda | Ćwierćfinały | ||||||||||||||||||||||
5 | Jiří Lehečka | 2 | 6 | 6 | |||||||||||||||||||||
Pawieł Kotow | 3 | 4 | Mitchell Krueger | 6 | 2 | 3 | |||||||||||||||||||
Q | Mitchell Krueger | 6 | 6 | 5 | Jiří Lehečka | 6 | 3 | 6 | |||||||||||||||||
Dominik Koepfer | 6 | 3 | 7 | Dominik Koepfer | 3 | 6 | 4 | ||||||||||||||||||
Constant Lestienne | 4 | 6 | 68 | Dominik Koepfer | 6 | 6 | |||||||||||||||||||
LL | Strong Kirchheimer | 3 | 2 | ||||||||||||||||||||||
5 | Jiří Lehečka | 7 | 6 | ||||||||||||||||||||||
Max Purcell | 64 | 4 | |||||||||||||||||||||||
LL | Andriej Kuzniecow | 4 | 1 | ||||||||||||||||||||||
Max Purcell | 6 | 6 | Max Purcell | 6 | 6 | ||||||||||||||||||||
Marco Cecchinato | 4 | 1 | Max Purcell | 7 | 7 | ||||||||||||||||||||
Nuno Borges | 3 | 1 | 2 | Tallon Griekspoor | 64 | 62 | |||||||||||||||||||
Jack Draper | 6 | 6 | Jack Draper | 68 | k | ||||||||||||||||||||
2 | Tallon Griekspoor | 7 | |||||||||||||||||||||||
Pula nagród
Runda | Pieniądze ($) | Punkty (ATP) |
Zwycięzca | 104 460 | 250 |
---|---|---|
Finalista | 59 945 | 150 |
Półfinalista | 34 430 | 90 |
Ćwierćfinalista | 19 885 | 45 |
3. runda | 11 355 | 20 |
2. runda | 6675 | 10 |
1. runda | 4060 | 0 |
Gra podwójna
Zawodnicy rozstawieni
Numer | Tenisiści | Ranking | Osiągnięcie |
01 | Rajeev Ram Joe Salisbury | 9 | 1. runda |
02 | Lloyd Glasspool Neal Skupski | 24 | finał |
03 | Hugo Nys Jan Zieliński | 35 | półfinał |
04 | Jamie Murray Michael Venus | 55 | wycofanie |
Drabinka
Pula nagród
Runda | Pieniądze ($)[a] | Punkty (ATP)[b] |
Zwycięzcy | 41 100 | 250 |
---|---|---|
Finaliści | 21 520 | 150 |
Półfinaliści | 12 160 | 90 |
Ćwierćfinaliści | 7060 | 45 |
1. runda | 4150 | 0 |
Uwagi
Przypisy
Bibliografia
- Drabinka gry pojedynczej. protennislive.com. [dostęp 2023-08-21]. (ang.).
- Drabinka gry podwójnej. protennislive.com. [dostęp 2023-08-21]. (ang.).
Linki zewnętrzne
- Drabinka eliminacji. protennislive.com. [dostęp 2023-08-21]. (ang.).
- p
- d
- e
Turnieje tenisowe zaliczane do ATP Tour 2023
Wielki Szlem | |
---|---|
Turnieje Mistrzów |
|
ATP Tour Masters 1000 |
|
ATP Tour 500 | |
ATP Tour 250 |
|
Zawody drużynowe |