Szwecja na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1948
Kod MKOl | SWE | |||||
---|---|---|---|---|---|---|
Letnie Igrzyska Olimpijskie 1948 Londyn | ||||||
Chorąży | Per Carleson | |||||
Liczba zawodników | 181 w 17 dyscyplinach | |||||
|
Szwecję na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1948 reprezentowało 181 zawodników, 162 mężczyzn i 19 kobiet.
Zdobyte medale
Medal | Zawodnik | Dyscyplina | Konkurencja |
---|---|---|---|
Złoto | Henry Eriksson | Lekkoatletyka | Bieg na 1500 m |
Złoto | Tore Sjöstrand | Lekkoatletyka | Bieg na 3000 m z przeszkodami |
Złoto | John Mikaelsson | Lekkoatletyka | Chód na 10 000 m |
Złoto | John Ljunggren | Lekkoatletyka | Chód na 50 000 m |
Złoto | Arne Åhman | Lekkoatletyka | Trójskok |
Złoto | Gert Fredriksson | Kajakarstwo | K-1 1 000 m |
Złoto | Gert Fredriksson | Kajakarstwo | K-1 10 000 m |
Złoto | Hans Berglund Lennart Klingström | Kajakarstwo | K-2 1 000 m |
Złoto | Gunnar Åkerlund Hans Wetterström | Kajakarstwo | K-2 10 000 m |
Złoto | Torsten Lindberg Knut Nordahl Erik Nilsson Birger Rosengren Bertil Nordahl Sune Andersson Kjell Rosén Gunnar Gren Gunnar Nordahl Henry Carlsson Nils Liedholm Börje Leander | Piłka nożna | Turniej mężczyzn |
Złoto | William Grut | Pięciobój nowoczesny | Singiel |
Złoto | Kurt Pettersén | Zapasy | Waga kogucia w stylu klasycznym |
Złoto | Gustav Freij | Zapasy | Waga lekka w stylu klasycznym |
Złoto | Gösta Andersson | Zapasy | Waga półśrednia w stylu klasycznym |
Złoto | Axel Grönberg | Zapasy | Waga średnia w stylu klasycznym |
Złoto | Karl-Erik Nilsson | Zapasy | Waga półciężka w stylu klasycznym |
Srebro | Lennart Strand | Lekkoatletyka | Bieg na 1500 m |
Srebro | Ingemar Johansson | Lekkoatletyka | Chód na 10 000 m |
Srebro | Erik Elmsäter | Lekkoatletyka | Bieg na 3000 m z przeszkodami |
Srebro | Gunnar Nilsson | Boks | Waga ciężka |
Srebro | Robert Selfelt Olof Stahre Sigurd Svensson | Jeździectwo | WKKW drużynowo |
Srebro | Folke Bohlin Hugo Johnson Gösta Brodin | Żeglarstwo | Klasa Dragon |
Srebro | Ivar Sjölin | Zapasy | Waga piórkowa w stylu wolnym |
Srebro | Gösta Frändfors | Zapasy | Waga lekka w stylu wolnym |
Srebro | Bertil Antonsson | Zapasy | Waga ciężka w stylu wolnym |
Srebro | Olle Anderberg | Zapasy | Waga piórkowa w stylu klasycznym |
Srebro | Tor Nilsson | Zapasy | Waga ciężka w stylu klasycznym |
Brąz | Rune Larsson | Lekkoatletyka | Bieg na 400 m przez płotki |
Brąz | Göte Hagström | Lekkoatletyka | Bieg na 3000 m z przeszkodami |
Brąz | Kurt Lundquist Lars-Erik Wolfbrandt Folke Alnevik Rune Larsson | Lekkoatletyka | Sztafeta 4 x 400 m |
Brąz | Bertil Albertsson | Lekkoatletyka | Bieg na 10 000 m |
Brąz | Ann-Britt Leyman | Lekkoatletyka | Skok w dal |
Brąz | Gustaf Adolf Boltenstern | Jeździectwo | Ujeżdżenie indywidualnie |
Brąz | Robert Selfelt | Jeździectwo | WKKW indywidualnie |
Brąz | Per Carleson Frank Cervell Carl Forssell Bengt Ljungquist Sven Thofelt Arne Tollbom | Szermierka | Szpada drużynowo |
Brąz | Gösta Gärdin | Pięciobój nowoczesny | Singiel |
Brąz | Tore Holm Torsten Lord Martin Hindorff Karl Ameln Gösta Salén | Żeglarstwo | Klasa 6 m |
Brąz | Sven Lundquist | Strzelectwo | Pistolet szybkostrzelny 25 m |
Brąz | Torsten Ullman | Strzelectwo | Pistolet 50 m |
Brąz | Jonas Jonsson | Strzelectwo | Karabin dowolny 50 m leżąc |
Brąz | Gösta Magnusson | Podnoszenie ciężarów | Waga średnia |
Brąz | Bengt Fahlkvist | Zapasy | Waga półciężka w stylu wolnym |
Brąz | Thure Johansson | Zapasy | Waga musza w stylu wolnym |
Brąz | Erik Lindén | Zapasy | Waga średnia w stylu wolnym |
Bibliografia
- Skład reprezentacji. sports-reference.com. [zarchiwizowane z tego adresu (2010-01-12)].
- p
- d
- e
Letnie IO |
|
---|---|
Zimowe IO |
|
- p
- d
- e
Afryka | |
---|---|
Ameryka | |
Azja | |
Europa | |
Australia i Oceania |