Rosja na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2012
Kod MKOl | RUS | |||||
---|---|---|---|---|---|---|
Kod | Олимпийский комитет России (ОKР) | |||||
Letnie Igrzyska Olimpijskie 2012 Londyn | ||||||
Chorąży | Marija Szarapowa ceremonia otwarcia | |||||
Liczba zawodników | 436 (208 mężczyzn i 228 kobiet) w 24 dyscyplinach | |||||
|
Rosja na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2012 była reprezentowana we wszystkich dyscyplinach sportu, oprócz piłki nożnej i hokeja na trawie. W skład reprezentacji Rosji weszło 436 sportowców (208 mężczyzn i 228 kobiet)[1].
Na początku lipca 2012 roku minister sportu Rosji Witalij Mutko ogłosił kwoty premii za zdobyte medale. Za złoty medal rosyjski sportowiec otrzymał 4 mln rubli, za srebrny – 2,5 mln rubli, a za brązowy – 1,7 mln rubli[2]. Takie same premie otrzymali sportowcy, którzy zdobyli medale na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 2010 w Vancouver[3].
Po raz pierwszy w historii rosyjskiego sportu chorążym reprezentacji została kobieta – 25-letnia tenisistka Marija Szarapowa[4], dla której był to debiut na igrzyskach olimpijskich. Na ceremonii zamknięcia flagę Rosji niosła mistrzyni w pływaniu synchronicznym Anastasija Dawydowa[5].
W skład reprezentacji Rosji weszli wielokrotni mistrzowie olimpijscy: 4-krotna mistrzyni w pływaniu synchronicznym Anastasija Dawydowa oraz 2-krotni mistrzowie: skoczkini o tyczce Jelena Isinbajewa, pływaczki synchroniczne Marija Gromowa i Elwira Chasianowa, pięcioboista Andriej Mojsiejew i szpadzistka Tatjana Łogunowa.
Na igrzyskach w Londynie reprezentacja Rosji po raz pierwszy w swojej historii zdobyła złoto w dżudo: już pierwszego dnia w kategorii do 60 kg zwyciężył Arsen Gałstian[6]. W pierwszych 8 dniach rywalizacji Rosjanie zdobywali tylko złote medale w judo, zwyciężając 3 razy. Dopiero 9. dnia wywalczyli złoto w zapasach w stylu klasycznym. Przedostatniego dnia igrzysk sportowcy rosyjscy ustanowili rekord XXX Igrzysk Olimpijskich w Londynie, zdobywając jednego dnia 15 medali, w tym aż 6 złotych[7].
Dzięki dyskwalifikacji chińskich i koreańskich badmintonistek[8] w grze podwójnej pań, po raz pierwszy w historii rosyjskiego badmintona para Nina Wisłowa – Walerija Sorokina zdobyła brązowy medal.
Siatkarze po raz pierwszy od 1980 roku (reprezentacja ZSRR) wywalczyli złoty medal. Było to drugie w historii zwycięstwo reprezentacji Rosji w grach zespołowych, po zwycięstwie piłkarzy ręcznych w 2000 roku w Sydney[9]. Po raz pierwszy Rosjanie zdobyli medal w koszykówce, zdobywając brąz[10].
W gimnastyce sportowej Alija Mustafina, zwyciężając na poręczach, zdobyła dla Rosji pierwsze od 2000 roku złoto w tej dyscyplinie sportu. Po raz pierwszy od 2000 roku Rosja zdobyła złoto w skokach do wody – medal z najcenniejszego kruszcu wywalczył Ilja Zacharow w skokach z trampoliny 3 m.
Na czwartych igrzyskach z rzędu Rosjanie nie zdobyli złotych medali w pływaniu (z 32 kompletów medali – 2 srebra i 2 brązy). Po raz pierwszy w swojej historii sportowcy rosyjscy nie wywalczyli żadnego złota w szermierce (z 10 kompletów medali – 2 srebra i 1 brąz). W wioślarstwie Rosjanie wystąpili w 2 konkurencjach z 14, nie zdobywając medalu (nikt nie zakwalifikował się nawet do finału).
Na drugich igrzyskach z rzędu Rosjanie nie wywalczyli złotego medalu w podnoszeniu ciężarów (w ciągu 4 igrzysk olimpijskich w latach 2000–2012, Rosja zdobyła tylko 1 złoto w podnoszeniu ciężarów z 60 rozegranych konkurencji). Również na drugich igrzyskach z rzędu rosyjscy sportowcy nie zdobyli złotych medali w strzelectwie, z 15 rozegranych konkurencji zdobyli tylko 1 brąz.
Na igrzyskach olimpijskich w Londynie Rosja poprawiła rezultat z Pekinu, zdobywając więcej medali, w tym więcej złotych[11]. Igrzyska w Londynie były pierwszymi letnimi igrzyskami, zaczynając od 1952 roku, na których reprezentacja Rosji (wcześniej ZSRR) nie znalazła się w pierwszej trójce klasyfikacji medalowej, zajmując 4. miejsce i ustępując według ilości złotych medali reprezentacjom USA, Chin i Wielkiej Brytanii. Jednak według ogólnej liczby medali Rosjanie okazali się gorsi tylko od USA i Chin.
15 sierpnia 2012 roku na Kremlu odbyła cię ceremonia nagrodzenia medalistów olimpijskich. Anastasija Dawydowa, Marija Gromowa, Elwira Chasianowa, Natalja Iszczenko, Swietłana Romaszyna (wszystkie – pływanie synchroniczne) i Jewgienija Kanajewa (gimnastyka artystyczna) zostały odznaczone orderami Zasług dla Ojczyzny IV stopnia; Natalja Antiuch (lekkoatletyka) i Siergiej Tietiuchin (siatkówka) zostali kawalerami Orderu Honoru; 41 sportowców zostało odznaczonych Orderami Przyjaźni, srebrni i brązowi medaliści zostali uhonorowani medalami Orderu Zasług dla Ojczyzny I i II stopnia[12].
Zdobyte medale
Reprezentanci
Badminton
- Osobny artykuł: Badminton na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2012.
Zawodnicy | Konkurencja | Faza grupowa | Eliminacje | Ćwierćfinał | Półfinał | Finał | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Przeciwnicy Punkty | Przeciwnicy Punkty | Przeciwnicy Punkty | Miejsce | Przeciwnicy Punkty | Przeciwnicy Punkty | Przeciwnicy Punkty | Przeciwnicy Punkty | Miejsce | ||
Władimir Iwanow | gra pojedyncza mężczyzn | Son WH P 0-2 (15-21, 19-21) | Hsu JH W 2-0 (21-15, 21-13) | — | 2. | NQ | ||||
Władimir Iwanow Iwan Sozonow | gra podwójna mężczyzn | Boe / Mogensen P 1-2 (21-16, 19-21, 14-21) | Chai B / Guo Z P 0-2 (21-23, 15-21) | James / Viljoen W 2-0 (21-13, 21-15) | 3. | — | NQ | |||
Anastazja Prokopienko | gra pojedyncza kobiet | Augustyn W 2-0 (21-16, 21-17) | Baun P 1-2 (21-19, 15-21, 16-21) | — | 2. | NQ | ||||
Walerija Sorokina Nina Wisłowa | gra podwójna kobiet | Wang X / Yu Y W 2-0 (21-0, 21-0)[87] | Jung KE / Kim HN W 2-0 (21-0, 21-0)[88] | Bruce / Li W 2-0 (21-8, 21-10) | 1. | — | Edwards / Viljoen W 2-0 (21-9, 21-7) | Tian Q / Zhao Y P 0-2 (19-21, 6-21) | Bruce / Li W 2-0 (21-9, 21-10) | |
Aleksandr Nikołajenko Walerija Sorokina | gra mieszana | Adcock / Bankier W 2-1 (14-21, 21-9, 21-18) | Zhang N / Zhao Y P 0-2 (19-21, 6-21) | Fuchs / Michels P 1-2 (18-21, 21-12, 19-21) | 3. | — | NQ |
Boks
- Osobny artykuł: Boks na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2012.
Mężczyźni
Zawodnik | Konkurencja | 1/16 | 1/8 | Ćwierćfinał | Półfinał | Finał | |
---|---|---|---|---|---|---|---|
Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Miejsce | ||
Dawid Ajrapetian | 49 kg | BYE | Ortíz W 15-13 | Pehlivan W 19-11 | Pongprayoon P 12-13 | NQ | |
Misza Ałojan | 52 kg | BYE | Brahimi W 14-9 | Cintrón W 23-13 | Tögstsogt P 11-15 | NQ | |
Siergiej Wodopjanow | 56 kg | Melián W 12-5 | Vieira P 11-13 | NQ | |||
Andriej Zamkowoj | 69kg | Qiong W 16-11 | Nolan W 18-9 | Spence W 16-11 | Säpijew P 12-18 | NQ | |
Jegor Miechoncew | 81 kg | BYE | Hooper W 19-11 | Rasulov W 19-15 | Falcão W 23-11 | Nijazymbetow W 15+-15 | |
Artur Bietierbijew | 91 kg | — | Hunter W 10+-10 | Usyk P 13-17 | NQ | ||
Magomied Omarow | +91 kg | — | Breazeale W 19-8 | Məcidov P 14-17 | NQ |
Kobiety
Zawodniczka | Konkurencja | 1/8 | Ćwierćfinał | Półfinał | Finał | |
---|---|---|---|---|---|---|
Przeciwniczka Wynik | Przeciwniczka Wynik | Przeciwniczka Wynik | Przeciwniczka Wynik | Miejsce | ||
Jelena Saweliewa | 51 kg | Kim HS W 12-9 | Ren C P 7-12 | NQ | ||
Sofja Oczigawa | 60 kg | BYE | Pritchard W 22-4 | Araújo W 17-11 | Taylor P 8-10 | |
Nadieżda Torłopowa | 75kg | BYE | Ogoke W 18-8 | Li J W 12-10 | Shields P 12-19 |
Gimnastyka
- Osobny artykuł: Gimnastyka na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2012.
Gimnastyka artystyczna
Zawodnik | Konkurencja | Eliminacje | Finał | ||
---|---|---|---|---|---|
Wynik | Pozycja | Wynik | Pozycja | ||
Jewgienija Kanajewa | wielobój indywidualny | 116.000 | 1. | 116.900 | |
Daria Dmitriewa | 114.525 | 2. | 114.500 | ||
Anastasija Blizniuk Uljana Donskowa Ksienija Dudkina Alina Makarienko Anastasija Nazarienko Karolina Siewastjanowa | drużynowo | 56.375 | 1. | 57.000 |
Gimnastyka sportowa
Mężczyźni
Zawodnik | Konkurencja | Kwalifikacje | Finał | ||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Przyrząd | Razem | Miejsce | Przyrząd | Razem | Miejsce | ||||||||||||
FX | PH | SR | VT | PB | HB | FX | PH | SR | VT | PB | HB | ||||||
Dienis Ablazin | wielobój drużynowy | 15.433 | — | 15.500 | 16.300 | 0.000 | 13.733 | — | 15.475 | — | 15.616 | 16.400 | — | ||||
Aleksandr Bałandin | — | 13.733 | 15.666 | — | 14.766 | — | — | 15.816 | — | 13.466 | — | ||||||
Dawid Bieliawskij | 15.100 | 14.900 | 14.366 | 16.300 | 15.300 | 14.866 | 90.832 | 2. | 14.933 | 12.933 | — | 16.133 | 15.433 | 14.833 | — | ||
Emin Garibow | 14.533 | 14.233 | 14.633 | 15.233 | 15.600 | 15.566 | 89.798 | 9. | — | 14.833 | 14.700 | — | 15.066 | 15.600 | — | ||
Igor Pachomienko | 14.066 | 14.333 | — | 15.566 | — | 14.000 | — | 14.900 | 14.533 | — | 14.333 | — | 14.600 | — | |||
Razem | 45.066 | 43.466 | 45.799 | 48.166 | 45.666 | 44.432 | 272.595 | 2. | 45.308 | 42.299 | 46.132 | 46.866 | 43.965 | 45.033 | 269.603 | 6. | |
Dienis Ablazin | ćwiczenia wolne | Jak wyżej | 15.800 | — | 15.800 | ||||||||||||
kółka | — | 15.633 | — | 15.633 | 5. | ||||||||||||
skoki | — | 16.399 | — | 16.399 | |||||||||||||
Aleksandr Bałandin | kółka | — | 15.666 | — | 15.666 | 4. | |||||||||||
Dawid Bieliawskij | wielobój indywidualny | 14.466 | 14.866 | 14.833 | 16.200 | 15.166 | 14.766 | 90.297 | 5. | ||||||||
koń z łękami | — | 14.733 | — | 14.733 | 7. | ||||||||||||
Emin Garibow | wielobój indywidualny | 14.475 | 14.233 | 14.866 | 14.833 | 15.366 | 14.233 | 88.006 | 14. | ||||||||
poręcze | — | 15.300 | — | 15.300 | 6. | ||||||||||||
drążek | — | 15.333 | 15.333 | 7. |
Kobiety
Zawodniczka | Konkurencja | Kwalifikacje | Finał | ||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Przyrząd | Razem | Miejsce | Przyrząd | Razem | Miejsce | ||||||||
FX | VT | UB | BB | FX | VT | UB | BB | ||||||
Ksienija Afanasjewa | wielobój drużynowy | 14.833 | — | 15.066 | — | 14.333 | — | 14.833 | — | ||||
Anastasija Griszyna | 14.066 | 14.333 | 14.033 | 14.900 | 57.332 | 12. | 12.466 | — | 14.700 | — | |||
Wiktorija Komowa | 13.900 | 15.633 | 15.833 | 15.266 | 60.632 | 1. | — | 15.833 | 15.766 | 15.033 | — | ||
Alija Mustafina | 14.433 | 15.133 | 15.700 | 14.700 | 59.966 | 5. | 14.800 | 15.233 | 15.700 | 14.533 | — | ||
Marija Pasieka | — | 15.049 | 0.000 | — | — | 15.300 | — | ||||||
Razem | 43.332 | 46.299 | 45.566 | 45.232 | 180.429 | 2. | 41.599 | 46.366 | 46.166 | 44.399 | 178.530 | ||
Ksienija Afanasjewa | ćwiczenia wolne | Jak wyżej | 14.566 | — | 14.566 | 6. | |||||||
równoważnia | — | 14.583 | 14.583 | 5. | |||||||||
Wiktorija Komowa | wielobój indywidualny | 15.100 | 15.466 | 15.966 | 15.441 | 61.973 | |||||||
poręcze | — | 15.666 | — | 15.666 | 5. | ||||||||
równoważnia | — | 13.166 | 13.166 | 8. | |||||||||
Alija Mustafina | wielobój indywidualny | 14.600 | 15.233 | 16.100 | 13.633 | 59.566 | |||||||
ćwiczenia wolne | 14.900 | — | 14.900 | ||||||||||
poręcze | — | 16.133 | — | 16.133 | |||||||||
Marija Pasieka | skoki | — | 15.050 | — | 15.050 |
Skoki na trampolinie
Zawodnicy | Konkurencja | Kwalifikacje | Finał | ||
---|---|---|---|---|---|
Punkty | Miejsce | Punkty | Miejsce | ||
Nikita Fedorenko | Mężczyźni | 101.070 | 8. | 59.105 | 6. |
Dmitrij Uszakow | 112.605 | 2. | 61.769 | ||
Wiktorija Woronina | Kobiety | 100.995 | 8. | 21.915 | 8. |
Jeździectwo
- Osobny artykuł: Jeździectwo na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2012.
Skoki przez przeszkody
Zawodnik | Koń | Konkurencja | Kwalifikacje | Finał | Razem | ||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Runda 1 | Runda 2 | Runda 3 | Runda A | Runda B | |||||||||||||
Kary | Miejsce | Kary | Łącznie | Miejsce | Kary | Łącznie | Miejsce | Kary | Miejsce | Kary | Łącznie | Miejsce | Kary | Miejsce | |||
Władimir Tuganow | Lancero | indywidualnie | 10 | 65. | NQ |
WKKW
Zawodnik | Koń | Konkurencja | Ujeżdżenie | Cross-country | Skoki | Łącznie | ||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Kwalifikacje | Finał | |||||||||||
Kary | Miejsce | Kary | Miejsce | Kary | Miejsce | Kary | Miejsce | Kary | Miejsce | |||
Andriej Korszunow | Fabiy | indywidualnie | 80.20 | 74. | 32.80 | 54. | 52.00 | 53. | NQ | 165.00 | 53. | |
Michaił Nastenko | Coolboy Piter | 59.80 | 62. | 52.00 | 53. | 2.00 | 47. | NQ | 113.80 | 47. |
Judo
- Osobny artykuł: Judo na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2012.
Mężczyźni
Zawodnik | Konkurencja | 1/32 | 1/16 | 1/8 | Ćwierćfinał | Półfinał | Repasaż 1 | Repasaż 2 | Finał | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Pozycja | ||
Arsen Gałstian | do 60 kg | BYE | Gourouza W 0101-0000 | Siccardi W 0100-0000 | Choi GH W 0001-0001 | Sobirov W 0011-0000 | BYE | Hiraoka W 1000-0000 | ||
Musa Moguszkow | do 66 kg | BYE | Karimow P 0011-0021 | NQ | ||||||
Mansur Isajew | do 73 kg | BYE | Uematsu W 0011-0002 | Orucov W 1001-0000 | Sajndżarglyn W 0100-0001 | Wang KC W 0011-0002 | BYE | Nakaya W 0011-0001 | ||
Iwan Nifontow | do 81 kg | BYE | de Windt W 1000-0004 | Bottieau W 0101-0001 | Valois-Fortier W 0100-0000 | Kim JB P 0001-0100 | BYE | Nakai W 0201-0000 | NQ | |
Kiriłł Dienisow | do 90 kg | — | Remarenko W 1000-0001 | Gordon W 0011-0000 | Iliadis W 0020-0000 | González P 0001–1000 | BYE | Nishiyama P 0000-0000 (YUS) | NQ | 5. |
Tagir Chajbułajew | do 100 kg | — | van der Geest W 1000-0000 | Biadulin W 0111-0003 | Krpálek W 1000-0011 | Peters W 0000-0000 (YUS) | BYE | Tüwszinbajar W 1000-0000 | ||
Aleksandr Michajlin | powyżej 100 kg | — | Mandembo W 1010-0000 | Sherrington W 0011-0001 | Silva W 0001-0001 | Tölzer W 0010-0002 | BYE | Riner P 0003-0101 |
Kobiety
Zawodniczka | Konkurencja | 1/16 | 1/8 | Ćwierćfinał | Półfinał | Repasaż 1 | Repasaż 2 | Finał | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Przeciwniczka Wynik | Przeciwniczka Wynik | Przeciwniczka Wynik | Przeciwniczka Wynik | Przeciwniczka Wynik | Przeciwniczka Wynik | Przeciwniczka Wynik | Pozycja | ||
Natalija Kondratiewa | do 48 kg | Alvarez P 0000-0101 | NQ | ||||||
Natalija Kazjutina | do 52 kg | Tarangul P 0000-0001 | NQ | ||||||
Irina Zabłudina | do 57 kg | BYE | Lupetey W 1000-0001 | Malloy P 0011-0012 | NQ | Karakas P 0000-0011 | NQ | 7. | |
Wiera Moskaljuk | do 78 kg | BYE | Harrison P 0000-1000 | NQ | |||||
Jelena Iwaszczenko | powyżej 78 kg | BYE | Mojica W 1010-0000 | Ortíz P 0002-0011 | NQ | Kindzerska P 0002-0010 | NQ | 7. |
Kajakarstwo
- Osobny artykuł: Kajakarstwo na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2012.
Kajakarstwo górskie
Mężczyźni
Zawodnik | Konkurencja | Preeliminacje | Półfinał | Finał | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Zjazd 1 | Miejsce | Zjazd 2 | Miejsce | Łącznie | Miejsce | Czas | Miejsce | Czas | Miejsce | ||
Aleksandr Lipatow | C-1 | 96.13 | 8. | 95.51 | 6. | 95.51 | 10. | 109.49 | 12. | NQ | |
Michaił Kuzniecow Dmitrij Łarionow | C-2 | 112.36 | 11. | 155.59 | 13. | 112.36 | 14. | NQ |
Kobiety
Zawodniczka | Konkurencja | Preeliminacje | Półfinał | Finał | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Zjazd 1 | Miejsce | Zjazd 2 | Miejsce | Łącznie | Miejsce | Czas | Miejsce | Czas | Miejsce | ||
Marta Charitonowa | K-1 | 108.85 | 9. | 109.77 | 12. | 108.85 | 13. | 111.44 | 6. | 120.91 | 9. |
Kajakarstwo klasyczne
Mężczyźni
Zawodnik | Konkurencja | Eliminacje | Półfinał | Finał | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Czas | Miejsce | Czas | Miejsce | Czas | Miejsce | ||
Jewgienij Sałachow | K-1 200 m | 35.652 | 4. Q | 36.312 | 4. FA | 36.825 | 5. |
Pawieł Nikołajew | K-1 1000 m | 3:35.466 | 6. | NQ | |||
Aleksandr Djaczenko Jurij Postrigaj | K-2 200 m | 32.321 | 1. Q | 32.051 | 1. FA | 33.507 | |
Ilja Miedwiediew Anton Rjachow | K-2 1000 m | 3:21.086 | 6. | 3:12.901 | 2. FA | 3:12.047 | 6. |
Ilja Miedwiediew Anton Rjachow Anton Wasiliew Oleg Żestokow | K-4 1000 m | 3:04.781 | 4. | 2:54.303 | 4. FA | 2:57.375 | 7. |
Iwan Sztyl | C-1 200 m | 41.378 | 1. Q | 40.346 | 1. FA | 42.853 | |
Ilja Sztokałow | C-1 1000 m | 4:04.109 | 3. | 3:53.305 | 3. FA | 3:51.535 | 8. |
Aleksiej Korowaszkow Ilja Pierwuchin | C-2 1000 m | 3:37.568 | 2. Q | 3:36.456 | 1. FA | 3:36.414 |
Kobiety
Zawodniczka | Konkurencja | Eliminacje | Półfinał | Finał | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Czas | Miejsce | Czas | Miejsce | Czas | Miejsce | ||
Natalia Łobowa | K-1 200 m | 42.447 | 3. Q | 41.413 | 1. FA | 45.961 | 6. |
Juliana Sałachowa | K-1 500 m | 1:56.621 | 4. Q | 1:57.761 | 7. | NQ | |
Natalia Łobowa Wiera Sobietowa | K-2 500 m | 1:45.710 | 2. Q | 1:44.660 | 6. FB | 1:52.277 | 15. |
Julia Kaczałowa Natalia Podolskaja Juliana Sałachowa Wiera Sobietowa | K-4 500 m | 1:33.680 | 4. Q | 1:31.824 | 3. FA | 1:33.459 | 7. |
Kolarstwo
- Osobny artykuł: Kolarstwo na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2012.
Kolarstwo górskie
Zawodnik | Konkurencja | Czas | Miejsce |
---|---|---|---|
Jewgienij Pieczenin | Mężczyźni | 1:41:40 | 37. |
Irina Kalentjewa | Kobiety | 1:32:33 | 4. |
Kolarstwo szosowe
Mężczyźni
Zawodnik | Konkurencja | Czas | Miejsce |
---|---|---|---|
Dienis Mieńszow | Wyścig ze startu wspólnego | 5:46:51 | 97. |
Jazda indywidualna na czas | 54:59.26 | 20. | |
Władimir Isajczew | Wyścig ze startu wspólnego | 5:46:37 | 51. |
Aleksandr Kołobniew | Wyścig ze startu wspólnego | 5:46:05 | 23. |
Kobiety
Zawodniczka | Konkurencja | Czas | Miejsce |
---|---|---|---|
Tatiana Antoszina | Wyścig ze startu wspólnego | 3:35:56 | 25. |
Jazda indywidualna na czas | 40:12.49 | 12. | |
Larisa Pankowa | Wyścig ze startu wspólnego | 3:37:22 | 38. |
Olga Zabielinska | Wyścig ze startu wspólnego | 3:35:31 | |
Jazda indywidualna na czas | 37:57.35 |
Kolarstwo torowe
Mężczyźni
Zawodnik | Konkurencja | Kwalifikacje | Runda 1 | Repasaż 1 | Runda 2 | Repasaż 2 | Ćwierćfinały | Półfinały | Finał | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Czas Miejsce | Przeciwnik Czas | Przeciwnik Czas | Przeciwnik Czas | Przeciwnik Czas | Przeciwnik Czas | Przeciwnik Czas | Przeciwnik Czas | Pozycja | ||
Dienis Dmitrijew | Sprint | 10.088 6. | Zieliński W 10.690 | BYE | Awang W 10.278 | BYE | Phillip P, P | NQ | O miejsce 5 Awang Förstemann Watkins W 10.340 | 5. |
Siergiej Borysow Dienis Dmitrijew Siergiej Koczerow | Sprint drużynowy | 43.681 4. | — | Niemcy P 43.909 | NQ | 7. |
Zawodnicy | Konkurencja | Kwalifikacje | Półfinał | Finał | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Czas | Miejsce | Przeciwnik Wynik | Miejsce | Przeciwnik Wynik | Miejsce | ||
Jewgienij Kowalow Iwan Kowalow Aleksiej Markow Aleksandr Sierow | Wyścig drużynowy na dochodzenie | 3:59.264 | 5. | Niemcy 3:57.237 | 4. | Nowa Zelandia 3:58.282 | 4. |
Zawodnik | Konkurencja | Runda 1 | Repesaż | Runda 2 | Finał |
---|---|---|---|---|---|
Pozycja | Pozycja | Pozycja | Pozycja | ||
Siergiej Borysow | Keirin | 5. | 5. | NQ | 15. |
Kobiety
Zawodniczka | Konkurencja | Kwalifikacje | Runda 1 | Repasaż 1 | Runda 2 | Repasaż 2 | Ćwierćfinały | Półfinały | Finał | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Czas Miejsce | Przeciwniczka Czas | Przeciwniczka Czas | Przeciwniczka Czas | Przeciwniczka Czas | Przeciwniczka Czas | Przeciwniczka Czas | Przeciwniczka Czas | Pozycja | |||
Jekatierina Gnidienko | Sprint | 11.649 18. | Pendleton P | Gaviria Hansen P | NQ |
Zawodniczka | Konkurencja | Runda 1 | Repesaż | Runda 2 | Finał |
---|---|---|---|---|---|
Pozycja | Pozycja | Pozycja | Pozycja | ||
Jekatierina Gnidienko | Keirin | 2. | BYE | 4. | DSQ[89] |
Zawodniczka | Konkurencja | Start lotny | Wyścig punktowy | Wyścig eliminacyjny | Wyścig na dochodzenie | Scratch | Wyścig na 500 m | Suma punktów | Miejsce | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Czas | Miejsce | Punkty | Miejsce | Miejsce | Wynik | Miejsce | Miejsce | Czas | Miejsce | ||||
Jewgienija Romaniuta | Omnium | 14.909 | 15. | 24 | 6. | 4. | 3:42.301 | 10. | 10. | 37.308 | 16. | 61 | 10. |
Koszykówka
- Osobny artykuł: Koszykówka na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2012.
- Turniej mężczyzn
Reprezentacja Rosji w koszykówce mężczyzn brała udział w rozgrywkach grupy B turnieju olimpijskiego, wygrywając wszystkie 5 spotkań i awansując do dalszej fazy rozgrywek. Pokonała następnie w ćwierćfinale Litwę, w półfinale uległa jednak Hiszpanii. W meczu o 3. miejsce pokonała Argentynę, zdobywając brązowe medale olimpijskie.
Tabela grupy
Miejsce | Drużyna | Mecze | Punkty | Zwyc. | Por. | Kosze |
---|---|---|---|---|---|---|
1 | Rosja | 5 | 10 | 5 | 0 | 403-359 |
2 | Brazylia | 5 | 9 | 4 | 1 | 402-349 |
3 | Hiszpania | 5 | 8 | 3 | 2 | 414-394 |
4 | Australia | 5 | 7 | 2 | 3 | 410-376 |
5 | Wielka Brytania | 5 | 6 | 1 | 4 | 380-439 |
6 | Chiny | 5 | 5 | 0 | 5 | 313-405 |
Wyniki spotkań
- Faza grupowa
29 lipca 2012 21:00 | Raport | Rosja 95 – 75 Wielka Brytania | Basketball Arena, Londyn Sędziowie:
| |||
Rezultaty w kwartach: 24-19, 25-15, 22-24, 24-17 | ||||||
Pkt: Andriej Kirilenko 35 Zb: Aleksiej Szwied 6 As: Aleksiej Szwied 13 | Pkt: Luol Deng 26 Zb: Joel Freeland 10 As: Deng, Reinking 3 |
31 lipca 2012 10:00 | Raport | Chiny 54 – 73 Rosja | Basketball Arena, Londyn Sędziowie:
| |||
Rezultaty w kwartach: 12-20, 13-20, 14-21, 15-12 | ||||||
Pkt: Yi Jianlian 16 Zb: Yi Jianlian 7 As: Chen Jianghua 4 | Pkt: Andriej Kirilenko 16 Zb: Wiktor Chriapa 12 As: Szwied. Chriapa 6 |
2 sierpnia 2012 17:45 | Raport | Brazylia 74 – 75 Rosja | Basketball Arena, Londyn Sędziowie:
| |||
Rezultaty w kwartach: 20–15, 12–25, 21–19, 21–16 | ||||||
Pkt: Leandro Barbosa 16 Zb: Maybyner Rodney Hilário 10 As: Vinicius 4 | Pkt: Andriej Kirilenko 19 Zb: Monia, Mozgow 7 As: Aleksiej Szwied 6 |
4 sierpnia 2012 12:15 | Raport | Rosja 77 – 74 Hiszpania | Basketball Arena, Londyn Sędziowie:
| |||
Rezultaty w kwartach: 11–28, 21–12, 24–13, 21–21 | ||||||
Pkt: Witalij Fridzon 24 Zb: Timofiej Mozgow 9 As: Anton Ponkrashov 11 | Pkt: Pau Gasol 20 Zb: Marc Gasol 9 As: Rodríguez, Calderón 3 |
6 sierpnia 2012 10:00 | Raport | Australia 82 – 83 Rosja | Basketball Arena, Londyn Sędziowie:
| |||
Rezultaty w kwartach: 29–20, 17–25, 23–19, 13–19 | ||||||
Pkt: Joe Ingles 20 Zb: Matthew Dellavedova 6 As: Matthew Dellavedova 7 | Pkt: Aleksandr Kaun 18 Zb: Kaun, Kirilenko, Szwied 6 As: Wiktor Chriapa 8 |
- Ćwierćfinał
8 sierpnia 2012 15:00 | Raport | Rosja 83 – 74 Litwa | The O2 Arena, Londyn Sędziowie:
| |||
Rezultaty w kwartach: 17-10, 15-17, 22-23, 29-24 | ||||||
Pkt: Andriej Kirilenko 19 Zb: Andriej Kirilenko 13 As: Wiktor Chriapa 8 | Pkt: Rimantas Kaukėnas Zb: Jonas Valančiūnas 9 As: Kaukėnas, Pocius, Kleiza, Jasikevičius 3 |
- Półfinał
10 sierpnia 2012 18:00 | Raport | Rosja 59 – 67 Hiszpania | The O2 Arena, Londyn Sędziowie:
| |||
Rezultaty w kwartach: 12-9, 19-11, 15-26, 13-21 | ||||||
Pkt: Aleksandr Kaun 14 Zb: Andriej Kirilenko 8 As: Aleksiej Szwied 7 | Pkt: Pau Gasol 16 Zb: Pau Gasol 12 As: Gasol, Navarro, Calderón 3 |
- Mecz o 3. miejsce
12 sierpnia 2012 12:00 | Raport | Rosja 81 – 77 Argentyna | The O2 Arena, Londyn Sędziowie:
| |||
Rezultaty w kwartach: 20–19, 18–21, 19–21, 20–20 | ||||||
Pkt: Aleksiej Szwied 25 Zb: Andriej Kirilenko 8 As: Aleksiej Szwied 7 | Pkt: Manu Ginóbili 21 Zb: Andrés Nocioni 7 As: Pablo Prigioni 7 |
Skład
Nr | Imię i nazwisko | Data urodzenia (wiek) | Wzrost (cm) | Klub | Pozycja |
---|---|---|---|---|---|
4 | Aleksiej Szwied | 16.12.1988 (23) | 198 | Minnesota Timberwolves | G |
5 | Timofiej Mozgow | 16.07.1986 (26) | 215 | Denver Nuggets | C |
6 | Siergiej Karasiow | 26.10.1993 (18) | 200 | Triumf Lubiercy | G |
7 | Witalij Fridzon | 14.10.1985 (26) | 196 | Chimki Moskwa | G |
8 | Aleksandr Kaun | 8.05.1985 (27) | 211 | PBC CSKA Moskwa | C |
9 | Jewgienij Woronow | 7.05.1986 (26) | 196 | PBC CSKA Moskwa | G |
10 | Wiktor Chriapa | 3.08.1982 (29) | 206 | PBC CSKA Moskwa | F |
11 | Siemion Antonow | 18.07.1989 (23) | 202 | BC Niżny Nowogród | F |
12 | Siergiej Monia | 15.04.1983 (29) | 203 | Chimki Moskwa | F |
13 | Dmitrij Chwostow | 21.08.1989 (22) | 190 | Chimki Moskwa | G |
14 | Anton Ponkraszow | 23.04.1986 (26) | 202 | PBC CSKA Moskwa | G |
15 | Andriej Kirilenko | 18.02.1981 (31) | 207 | Minnesota Timberwolves | F |
Trener: David Blatt
- Turniej kobiet
Reprezentacja Rosji w koszykówce kobiet brała udział w rozgrywkach grupy B turnieju olimpijskiego, wygrywając 3 spotkania i 2 przegrywając, awansowała do dalszej fazy rozgrywek. Pokonała następnie w ćwierćfinale Turcję. W półfinale uległa jednak Francji, a w meczu o 3. miejsce Australii, zajmując ostatecznie czwarte miejsce na turnieju.
Tabela grupy
Poz. | Reprezentacja | Pkt | Mecze | Punkty | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
M | Z | P | zdob. | str. | bilans | |||
1 | Francja | 10 | 5 | 5 | 0 | 356 | 319 | 37+ |
2 | Australia | 9 | 5 | 4 | 1 | 353 | 322 | 31+ |
3 | Rosja | 8 | 5 | 3 | 2 | 314 | 308 | 6+ |
4 | Kanada | 7 | 5 | 2 | 3 | 328 | 332 | 4- |
5 | Brazylia | 6 | 5 | 1 | 4 | 329 | 354 | 25- |
6 | Wielka Brytania | 5 | 5 | 0 | 5 | 327 | 376 | 49- |
Wyniki spotkań
- Faza grupowa
28 lipca 2012 12:15 | Raport | Kanada 53 – 58 Rosja | Basketball Arena, Londyn | |||
Rezultaty w kwartach: 17-15, 13-9, 14-13, 10-21 | ||||||
Pkt: Kim Smith 20 Zb: Tamara Tatham 5 As: Shona Thorburn 6 | Pkt: Becky Hammon 14 Zb: Irina Osipowa 12 As: Jelena Daniłoczkina 6 |
30 lipca 2012 17:45 | Raport | Rosja 69 – 57 Brazylia | Basketball Arena, Londyn | |||
Rezultaty w kwartach: 19-18, 12-8, 18-17, 20-14 | ||||||
Pkt: Jewgienija Bielakowa 14 Zb: Nadieżda Griszajewa 8 As: trzy zawodniczki 3 | Pkt: Érika de Souza 15 Zb: Érika de Souza 18 As: Karla Costa 4 |
1 sierpnia 2012 17:45 | Raport | Wielka Brytania 61 – 67 Rosja | Basketball Arena, Londyn | |||
Rezultaty w kwartach: 14-16, 13-23, 18-13, 16-15 | ||||||
Pkt: Natalie Stafford 18 Zb: Julie Page 7 As: Collins, Leedham 3 | Pkt: Jewgienija Bielakowa 12 Zb: Irina Osipowa 9 As: Becky Hammon 6 |
3 sierpnia 2012 12:15 | Raport | Rosja 66 – 70 Australia | Basketball Arena, Londyn | |||
Rezultaty w kwartach: 15-21, 15-11, 18-22, 18-16 | ||||||
Pkt: Irina Osipowa 15 Zb: Irina Osipowa 9 As: Jelena Daniłoczkina 4 | Pkt: Elizabeth Cambage 17 Zb: Elizabeth Cambage 10 As: Jenna O’Hea, Kristi Harrower 5 |
5 sierpnia 2012 10:00 | Raport | Francja 65 – 54 Rosja | Basketball Arena, Londyn | |||
Rezultaty w kwartach: 10-15, 15-6, 30-13, 10-20 | ||||||
Pkt: Celine Dumerc 12 Zb: Celine Dumerc 3 As: Isabelle Yacoubou, Clemence Beikes 7 | Pkt: Jewgienija Beljakowa 14 Zb: Jelena Daniłoczkina, Irina Osipowa 3 As: Becky Hammon, Irina Osipowa 5 |
- Ćwierćfinał
7 sierpnia 2012 21:00 | Raport | Turcja 63 – 66 Rosja | The O2 Arena, Londyn | |||
Rezultaty w kwartach: 16-23, 12-11, 23-17, 12-15 | ||||||
Pkt: Nevriye Yilmaz 22 Zb: Isil Alben 6 As: Birsel Vardarli 6 | Pkt: Becky Hammon 19 Zb: Anna Petrakowa 7 As: Becky Hammon 5 |
- Półfinał
9 sierpnia 2012 21:00 | Raport | Rosja 64 – 81 Francja | The O2 Arena, Londyn | |||
Rezultaty w kwartach: 15-24, 16-14, 20-21, 13-22 | ||||||
Pkt: Jelena Daniłoczkina, Becky Hammon 13 Zb: Natalia Wieru 8 As: Becky Hammon 5 | Pkt: Edwige Lawson-Wade 18 Zb: Sandrine Gruda 8 As: Edwige Lawson-Wade 5 |
- Mecz o 3. miejsce
11 sierpnia 2012 17:00 | Australia 83 – 74 Rosja | The O2 Arena, Londyn | ||||
Rezultaty w kwartach: 17-16, 21-14, 19-13, 26-31 | ||||||
Pkt: Lauren Jackson 25 Zb: Lauren Jackson 11 As: Jenna O’Hea 5 | Pkt: Becky Hammon 19 Zb: Natalja Wodopjanowa As: Becky Hammon 4 |
Skład
Nr | Imię i nazwisko | Data urodzenia (wiek) | Wzrost (cm) | Klub | Pozycja |
---|---|---|---|---|---|
4 | Olga Artieszina | 27.11.1982 (29) | 188 | UMMC Jekaterynburg | F |
5 | Jewgienija Bieljakowa | 27.06.1986 (26) | 182 | Czewakata Wołogda | F |
6 | Natalija Wodopjanowa | 4.06.1981 (31) | 190 | WBC Dynamo Kursk | F |
7 | Marina Kuzina | 19.07.1985 (27) | 195 | Dinamo Moskwa | C |
8 | Jelena Daniłoczkina | 27.01.1986 (26) | 183 | Czewakata Wołogda | G |
9 | Becky Hammon | 11.07.1977 (35) | 175 | Spartak Moskwa | G |
10 | Ilona Korstin | 30.05.1980 (32) | 182 | Spartak Moskwa | G |
11 | Natalija Wieru | 25.07.1989 (23) | 198 | Spartak Moskwa | C |
12 | Irina Osipowa | 25.06.1981 (31) | 196 | Istanbul University | C |
13 | Anna Pietrakowa | 2.12.1984 (27) | 189 | WBC Dynamo Kursk | F |
14 | Natalija Żedik | 11.07.1988 (24) | 182 | WBC Spartak Sankt Petersburg | F |
15 | Nadieżda Griszajewa | 2.07.1989 (23) | 195 | ASPTT Arras | C |
Trener: Boris Sokołowski
Lekkoatletyka
- Osobny artykuł: Lekkoatletyka na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2012.
Mężczyźni
Zawodnik | Konkurencja | Eliminacje | Półfinał | Finał | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Wynik | Miejsce | Wynik | Miejsce | Wynik | Miejsce | ||
Grigorij Andriejew | maraton | — | 2:18.20 | 37. | |||
Siergiej Bakulin | chód na 50 km | — | 3:38.55 | 6. | |||
Walerij Borczin | chód na 20 km | — | DNF | ||||
Jurij Borzakowski | 800 m | 1:46.29 | 5. | 1:45.09 | 5. | NQ | |
Nikołaj Czawkin | 3000 m z przeszkodami | 8:29.72 | 5. | — | NQ | ||
Aleksiej Dremin | 110 m przez płotki | 13.75 | 7. | NQ | |||
Maksim Dyłdin | 400 m | 45.52 | 3. | 45.39 | 5. | NQ | |
Igor Jerochin | chód na 50 km | — | 3:37.54 | 5. | |||
Władimir Kanajkin | chód na 20 km | — | DSQ | ||||
Siergiej Kirdiapkin | chód na 50 km | — | 3:35.59 | ||||
Andriej Kriwow | chód na 20 km | — | 1:24.17 | 37. | |||
Jegor Nikołajew | 1500 m | 3:38.92 | 11. | 3:37.28 | 10. | NQ | |
Aleksiej Reunkow | maraton | — | 2:13:49 | 14. | |||
Dmitrij Safronow | — | 2:16:04 | 23. | ||||
Wiaczesław Sakajew | 400 m przez płotki | 50.36 | 7. | NQ | |||
Konstantin Szabanow | 110 m przez płotki | 13.63 | 3. | 13.65 | 8. | NQ | |
Siergiej Szubienkow | 13.26 | 1. | 13.41 | 6. | NQ | ||
Pawieł Trienichin | 400 m | 45.00 | 3. | 45.35 | 7. | NQ | |
Iwan Tuchtaczew | 800 m | 1:49.77 | 6. | NQ | |||
Dienis Aleksiejew Maksim Dyłdin Władimir Krasnow Pawieł Trienichin | sztafeta 4 × 400 m | 3:02.01 | 3. | — | 3:00.09 | 5. |
Zawodnik | Konkurencja | Kwalifikacje | Finał | ||
---|---|---|---|---|---|
Wynik | Miejsce | Wynik | Miejsce | ||
Lukman Adams | trójskok | 16.88 | 6. | 16.78 | 9. |
Kiriłł Ikonnikow | rzut młotem | 76.85 | 6. | 77.86 | 5. |
Ilja Korotkow | rzut oszczepem | 75.68 | 33. | NQ | |
Siergiej Kuczerianu | skok o tyczce | 5.50 | 16. | NQ | |
Jewgienij Łukjanienko | 5.60 | 4. | 5.75 | 5. | |
Aleksandr Mieńkow | skok w dal | 8.09 | 3. | 7.78 | 11. |
Siergiej Morgunow | 7.87 | 16. | NQ | ||
Aleksandr Pietrow | 7.89 | 15 | NQ | ||
Bogdan Piszczalnikow | rzut dyskiem | 63.15 | 15. | NQ | |
Aleksandr Szustow | skok wzwyż | 2.26 | 16. | NQ | |
Maksim Sidorow | pchnięcie kulą | 20.40 | 10. | 20.41 | 11. |
Andriej Silnow | skok wzwyż | 2.26 | 8. | 2.25 | 12. |
Dmitrij Starodubcew | skok o tyczce | 5.60 | 7. | 5.75 | 4. |
Sosłan Cyrichow | pchnięcie kulą | 20.17 | 13. | NQ | |
Iwan Uchow | skok wzwyż | 2.29 | 2. | 2.38 | |
Aleksiej Zagorny | rzut młotem | 72.52 | 23. | NQ |
Zawodnik | Konkurencje | Wyniki | Punkty | Miejsce | |
---|---|---|---|---|---|
Ilja Szkurieniow | dziesięciobój | bieg 100 m | 11.01 | 858 | |
skok w dal | 7.25 | 874 | |||
pchnięcie kulą | 12.89 | 661 | |||
skok wzwyż | 2.02 | 822 | |||
bieg 400 m | 49.81 | 823 | |||
bieg na 110 m przez płotki | 14.39 | 925 | |||
rzut dyskiem | 43.51 | 736 | |||
skok o tyczce | 5.10 | 941 | |||
rzut oszczepem | 53.81 | 645 | |||
bieg na 1500 m | 4:42.80 | 663 | |||
Finał | 7948 | 16. | |||
Siergiej Swiridow | bieg 100 m | 10.78 | 910 | ||
skok w dal | 7.45 | 922 | |||
pchnięcie kulą | 14.42 | 754 | |||
skok wzwyż | 1.99 | 794 | |||
bieg na 400 m | 48.91 | 866 | |||
bieg na 110 m przez płotki | 15.42 | 799 | |||
rzut dyskiem | 47.43 | 817 | |||
skok o tyczce | 4.60 | 790 | |||
rzut oszczepem | 68.42 | 865 | |||
bieg na 1500 m | 4:36.63 | 702 | |||
Finał | 8219 | 8. |
Kobiety
Zawodniczka | Konkurencja | Eliminacje | Ćwierćfinał | Półfinał | Finał | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Wynik | Miejsce | Wynik | Miejsce | Wynik | Miejsce | Wynik | Miejsce | ||
Natalja Antiuch | 400 m przez płotki | 53.90 | 1. | — | 53.33 | 1. | 52.70 | ||
Jelena Arżakowa | 800 m | 2:08.39 | 2. | — | 1:58.13 | 2. | 1:59.21 | 6. | |
Olga Biełkina | 100 m | BYE | 11.38 | 4. | NQ | ||||
Jelena Czurakowa | 400 m przez płotki | 55.26 | 3. | — | 55.70 | 3. | NQ | ||
Irina Dawydowa | 55.55 | 3. | — | 55.86 | 5. | NQ | |||
Tatiana Dektjariewa | 100 m przez płotki | 12.87 | 2. | — | 12.75 | 4. | NQ | ||
Aleksandra Fiedoriwa | 200 m | 22.61 | 2. | — | 22.65 | 3. | NQ | ||
Jekatierina Galicka | 100 m przez płotki | 12.89 | 3. | — | 12.90 | 5. | NQ | ||
Olga Gołowkina | 5000 m | 15:05.26 | 5. | — | 15:17.88 | 9. | |||
Jelizawieta Greczisznikowa | 10000 m | — | 32:11.32 | 19. | |||||
Julija Guszczina | 400 m | 51.54 | 2. | — | 51.66 | 4. | NQ | ||
Olga Kaniskina | chód na 20 km | — | 1:25:09 | ||||||
Anisia Kirdiapkina | — | 1:26:26 | 5. | ||||||
Julija Kondakowa | 100 m przez płotki | 13.10 | 4. | — | 13.13 | 6. | NQ | ||
Jekatierina Kostecka | 1500 m | 4:06.94 | 4. | — | 4:05.32 | 2. | 4:12.90 | 9. | |
Antonina Kriwoszapka | 400 m | 50.75 | 1. | — | 49.81 | 1. | 50.17 | 6. | |
Jelena Łaszmanowa | chód na 20 km | — | 1:25:02 | ||||||
Jekatierina Martynowa | 1500 m | 4:13.86 | 7. | — | NQ | ||||
Albina Majorowa | maraton | — | 2:25:38 | 9. | |||||
Jelena Nagowitsina | 5000 m | 15:02.80 | 6. | — | 15:21.38 | 13. | |||
Jelena Orłowa | 3000 m z przeszkodami | 9:33.14 | 6. | — | NQ | ||||
Tatjana Pietrowa | maraton | — | 2:23:29 | ||||||
Jekatierina Poistogowa | 800 m | 2:01.08 | 2. | — | 1:59.45 | 2. | 1:57.53 | ||
Natalja Rusakowa | 200 m | 23.40 | 6. | — | NQ | ||||
Gulnara Samitowa-Gałkina | 3000 m z przeszkodami | 9:28.76 | 5. | — | DNF | ||||
Marija Sawinowa | 800 m | 2:01.56 | 1. | — | 1:58.57 | 1. | 1:56.19 | ||
Jelizawieta Sawlinis | 200 m | 23.23 | 5. | — | NQ | ||||
Lilija Szobuchowa | maraton | — | DNF | ||||||
Tatjana Tomaszowa | 1500 m | 4:05.10 | 2. | — | 4:02.10 | 3. | 4:10.90 | 4. | |
Julija Zaripowa | 3000 m z przeszkodami | 9:25.68 | 5. | — | 9:06.72 | ||||
Olga Biełkina Aleksandra Fiedoriwa Natalja Rusakowa Jelizawieta Sawlinis | sztafeta 4 × 100 m | 43.24 | 6. | — | NQ | ||||
Tatjana Firowa Julija Guszczina Anastasija Kapaczinska Antonina Kriwoszapka Natalja Nazarowa Natalja Antiuch | sztafeta 4 × 400 m | 3:23.11 | 2. | — | 3:20.23 |
Zawodniczka | Konkurencja | Wyniki | Punkty | Miejsce | |
---|---|---|---|---|---|
Tatjana Czernowa | siedmiobój | bieg na 100 m przez płotki | 13.48 | 1053 | |
skok wzwyż | 1.80 | 978 | |||
pchnięcie kulą | 14.17 | 805 | |||
bieg 200 m | 23.67 | 1013 | |||
skok w dal | 6.54 | 1020 | |||
rzut oszczepem | 46.29 | 788 | |||
bieg na 800 m | 2:09.56 | 971 | |||
Finał | 6628 | ||||
Olga Kurban | bieg na 100 m przez płotki | 13.56 | 1041 | ||
skok wzwyż | 1.80 | 978 | |||
pchnięcie kulą | 13.71 | 775 | |||
bieg na 200 m | 23.88 | 992 | |||
skok w dal | 5.83 | 798 | |||
rzut oszczepem | 40.36 | 674 | |||
bieg na 800 m | 2:19.8 | 826 | |||
Finał | 6084 | 20. | |||
Kristina Sawicka | bieg na 100 m przez płotki | 13.37 | 1069 | ||
skok wzwyż | 1.83 | 1016 | |||
pchnięcie kulą | 14.77 | 845 | |||
bieg na 200 m | 24.46 | 937 | |||
skok w dal | 6.21 | 915 | |||
rzut oszczepem | 43.70 | 738 | |||
bieg na 800 m | 2:12.27 | 932 | |||
Finał | 6452 | 8. |
Łucznictwo
- Osobny artykuł: Łucznictwo na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2012.
Kobiety
Zawodniczka | Konkurencja | Runda rankingowa | 1/32 | 1/16 | 1/8 | Ćwierćfinał | Półfinał | Finał | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Punkty | Rozstawienie | Przeciwniczka Wynik | Przeciwniczka Wynik | Przeciwniczka Wynik | Przeciwniczka Wynik | Przeciwniczka Wynik | Przeciwniczka Wynik | Pozycja | ||
Ksienija Pierowa | indywidualnie | 659 | 9. | Kamel W 6-0 | Valeeva W 6-2 | Rochmawati W 6-5 | Ki BB P 4-6 | NQ | ||
Inna Stiepanowa | 653 | 17. | Cabral W 7-1 | Hayakawa P 3-7 | NQ | |||||
Kristina Timofiejewa | 650 | 23. | Folkard P 4-6 | NQ | ||||||
Ksienija Pierowa Inna Stiepanowa Kristina Timofiejewa | drużynowo | 1962 | 6. | — | Wielka Brytania W 215-208 | Chińskie Tajpej W 216 (28)-216 (26) | Chiny P 207-208 | Japonia P 207-209 | 4. |
Pięciobój nowoczesny
- Osobny artykuł: Pięciobój nowoczesny na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2012.
Zawodniczka | Konkurencja | Szermierka | Pływanie | Jazda konna | Kombinacja: strzelanie/bieg przełajowy | Suma punktów | Pozycja | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Wynik | M. | Punkty | Czas | M. | Punkty | Kary | M. | Punkty | Czas | M. | Punkty | ||||
Aleksandr Lesun | Mężczyźni | 25-10 | 2. | 1000 | 2:04.29 | 14. | 1312 | 88 | 23. | 1112 | 11:05.83 | 25. | 2340 | 5764 | 4. |
Andriej Moisiejew | 22-13 | 5. | 928 | 2:02.71 | =10. | 1328 | 60 | 13. | 1140 | 11:05.28 | 24. | 2340 | 5736 | 7. | |
Jewdokia Gretczicznikowa | Kobiety | 22-13 | =4. | 928 | 2:26.75 | 31. | 1040 | 1240 | 36. | 0 | 12:59.87 | 30. | 1884 | 3852 | 35. |
Jekatierina Churaskina | 18-17 | 16. | 832 | 2:29.07 | 34. | 1012 | 40 | 7. | 1160 | 11:59.04 | 9. | 2124 | 5128 | 17. |
Piłka ręczna
- Osobny artykuł: Piłka ręczna na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2012.
Turniej kobiet
Reprezentacja Rosji w piłce ręcznej kobiet brała udział w rozgrywkach grupy A turnieju olimpijskiego, wygrywając trzy mecze, jeden remisując i ponosząc jedną porażkę. Awansowała z trzeciego miejsca do ćwierćfinału, gdzie przegrała z reprezentacją Korei Południowej i odpadła z dalszych rozgrywek.
Tabela grupy
Zespół | M | Z | R | P | G + | G – | +/− | Pkt |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Brazylia | 5 | 4 | 0 | 1 | 137 | 122 | +15 | 8 |
Chorwacja | 5 | 4 | 0 | 1 | 145 | 115 | +30 | 8 |
Rosja | 5 | 3 | 1 | 1 | 151 | 125 | +26 | 7 |
Czarnogóra | 5 | 2 | 1 | 2 | 137 | 123 | +14 | 5 |
Angola | 5 | 1 | 0 | 4 | 132 | 142 | −10 | 2 |
Wielka Brytania | 5 | 0 | 0 | 5 | 91 | 166 | −75 | 0 |
Wyniki spotkań
- Rozgrywki grupowe
28 lipca 2012 10:30 | 30:27 | Copper Box, Londyn | |||
Ludmiła Postnowa 5 3× 3× | ((16:11)) raport | Isabel Guialo 5 4× 3× |
30 lipca 2012 15:30 | 16:37 | Copper Box, Londyn | |||
Lyn Byl 5 1× 3× | ((8:17)) raport | Emilija Turej, Olga Czernoiwanienko 5 4× 2× |
1 sierpnia 2012 22:15 | 28:30 | Copper Box, Londyn | |||
Emilija Turej 6 5× 3× | ((15:15)) raport | Andrea Penezić 10 6× 3× |
3 sierpnia 2012 17:15 | 31:27 | Copper Box, Londyn | |||
Emilija Turej 7 7× 4× | ((15:14)) raport | Alexandra do Nascimento 9 2× 2× |
5 sierpnia 2012 15:30 | 25:25 | Copper Box, Londyn | |||
Katarina Bulatović 7 6× 2× | ((15:16)) raport | trzy zawodniczki 4 8× 2× 1× |
- Ćwierćfinał
7 sierpnia 2012 13:30 | 24:23 | Copper Box, Londyn Sędziowie: Oscar Raluy López, Ángel Sabroso | |||
Gwon Han-na 6 5× 3× | ((14:11)) raport | Ludmiła Postnowa, Olga Lewina 5 2× 4× |
Skład
- Trener: Jewgienij Triefiłow
Nr | Imię i nazwisko | Data urodzenia (wiek) | Wzrost (cm) | Waga (kg) | Klub | Pozycja |
---|---|---|---|---|---|---|
5 (K) | Postnowa, LudmiłaLudmiła Postnowa | 1984-08-11 11 sierpnia 1984(dts) (27) | 185 | 75 | Zwiezda Zwienigorod | Rozgrywająca |
7 | Bodnijewa, LudmiłaLudmiła Bodnijewa | 1978-10-15 15 października 1978(dts) (33) | 180 | 72 | RK Krim | Obrotowa |
10 | Dawydienko, JekatierinaJekatierina Dawydienko | 1989-03-07 7 marca 1989(dts) (23) | 184 | 70 | Łada Togliatti | Rozgrywająca |
11 | Lewina, OlgaOlga Lewina | 1985-03-04 4 marca 1985(dts) (27) | 180 | 75 | Dinamo Wołgograd | Rozgrywająca |
12 | Siedojkina, AnnaAnna Siedojkina | 1984-08-01T00:00:00.001 1 sierpnia 1984(dts) (27) | 190 | 80 | Dinamo Wołgograd | Bramkarka |
15 | Szypiłowa, NataljaNatalja Szypiłowa | 1979-12-31 31 grudnia 1979(dts) (32) | 184 | 83 | Łada Togliatti | Obrotowa |
16 | Sidorowa, MarijaMarija Sidorowa | 1979-11-21 21 listopada 1979(dts) (32) | 178 | 64 | Łada Togliatti | Bramkarka |
18 | Murawjowa, NadieżdaNadieżda Murawjowa | 1980-06-30 30 czerwca 1980(dts) (32) | 186 | 75 | Łada Togliatti | Rozgrywająca |
19 | Wietkowa, JekatierinaJekatierina Wietkowa | 1986-08-01T00:00:00.001 1 sierpnia 1986(dts) (25) | 180 | 70 | C.S. Oltchim Râmnicu Vâlcea | Obrotowa |
21 | Żylinskajte, WiktorijaWiktorija Żylinskajte | 1988-03-06 6 marca 1988(dts) (24) | 188 | 80 | Łada Togliatti | Rozgrywająca |
22 | Marennikowa, JekaterinaJekaterina Marennikowa | 1982-04-29 29 kwietnia 1982(dts) (30) | 173 | 70 | Łada Togliatti | Skrzydłowa |
24 | Bliznowa, IrinaIrina Bliznowa | 1986-10-06 6 października 1986(dts) (25) | 183 | 73 | Łada Togliatti | Rozgrywająca |
25 | Turej, EmilijaEmilija Turej | 1984-10-06 6 października 1984(dts) (27) | 175 | 61 | NP GK Rostów nad Donem | Skrzydłowa |
26 | Chmyrowa, TatjanaTatjana Chmyrowa | 1990-02-06 6 lutego 1990(dts) (22) | 178 | 68 | Dinamo Wołgograd | Rozgrywająca |
29 | Czernoiwanienko, OlgaOlga Czernoiwanienko | 1989-04-17 17 kwietnia 1989(dts) (23) | 175 | 62 | Łada Togliatti | Skrzydłowa |
Piłka wodna
- Osobny artykuł: Piłka wodna na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2012.
- Turniej kobiet
Reprezentacja Rosji w piłce wodnej kobiet brała udział w rozgrywkach grupy B turnieju olimpijskiego, wygrywając dwa mecze i jeden przegrywając. W ćwierćfinale uległa Węgrom, w meczu o miejsca 5-8 pokonała Wielką Brytanię, a w meczu o 5. miejsce przegrała z Chinami, zajmując ostatecznie 6. miejsce w turnieju.
Grupa B
Drużyna | M | W | R | P | G+ | G- | G= | Pkt |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Australia | 3 | 3 | 0 | 0 | 37 | 19 | +18 | 6 |
Rosja | 3 | 2 | 0 | 1 | 22 | 21 | +1 | 4 |
Włochy | 3 | 1 | 0 | 2 | 22 | 22 | 0 | 2 |
Wielka Brytania | 3 | 0 | 0 | 3 | 14 | 33 | −19 | 0 |
30 lipca 2012 18:20 | Wielka Brytania Winstanley-Smith 3 | 6:7 (2:3) (3:2) (0:1) (1:1) Raport | Rosja 2 Beliajewa, Prokofiewa | Water Polo Arena, Londyn Sędzia: Marie Deslieres Ni Shiwei |
1 sierpnia 2012 15:30 | Włochy di Mario 2 | 4:7 (0:1) (1:1) (1:4) (2:1) Raport | Rosja 3 Lisunowa | Water Polo Arena, Londyn Sędzia: Sergi Sanchez German Moller |
3 sierpnia 2012 15:30 | Rosja Lisunowa 3 | 8:11 (4:6) (1:2) (1:0) (2:3) Raport | Australia 2 Gynther | Water Polo Arena, Londyn Sędzia: Dragan Stampalja Marie Deslieres |
- Ćwierćfinał
5 sierpnia 2012 14:50 | Węgry cztery zawodniczki 2 | 11:10 (3:3) (4:2) (1:3) (3:2) Raport | Rosja 4 Iwanowa | Water Polo Arena, Londyn Sędzia: Massimiliano Caputi Marijo Mrguljan |
- Półfinał o miejsca 5-8
7 sierpnia 2012 18:20 | Rosja Prokofiewa 4 | 11:9 (3:3) (1:2) (4:2) (3:2) Raport | Wielka Brytania 3 Wilcox, Painter-Snell | Water Polo Arena, Londyn Sędzia: Denis Danelon German Moller |
- Mecz o 5. miejsce
9 sierpnia 2012 20:25 | Chiny Ma H 6 | 16:15 pd. (3:3) (5:6) (3:2) (3:3) dogr.(2:1) Raport | Rosja 4 Fiedotowa, Antonowa | Water Polo Arena, Londyn Sędzia: Brian Littlejohn Steven Rotsart |
- Skład
- Trener: Aleksander Klejmienow
Nr | Imię i nazwisko | Poz. | Wzrost (cm) | Masa (kg) | Data urodzenia | Klub |
---|---|---|---|---|---|---|
1 | Kowtunowska, MarijaMarija Kowtunowska | GK | 165 | 61 | 1988-12-19 19 grudnia 1988(dts) | Kinef Kiriszi |
2 | Antonowa, DianaDiana Antonowa | D | 168 | 50 | 1993-01-17 17 stycznia 1993(dts) | Skif-SzMSV |
3 | Antonowa, AleksandraAleksandra Antonowa | D | 170 | 55 | 1991-12-22 22 grudnia 1991(dts) | Skif-SzMSV |
4 | Gorbunowa, OlgaOlga Gorbunowa | CB | 167 | 50 | 1993-08-27 27 sierpnia 1993(dts) | Urałoczka Złatoust |
5 | Iwanowa, JewgienijaJewgienija Iwanowa | D | 165 | 55 | 1987-07-26 26 lipca 1987(dts) | Szturm 2002 |
6 | Tankiejewa, JekatierinaJekatierina Tankiejewa | CF | 168 | 65 | 1989-06-28 28 czerwca 1989(dts) | Szturm 2002 |
7 | Lisunowa, JekatierinaJekatierina Lisunowa | D | 174 | 62 | 1989-10-06 6 października 1989(dts) | Kinef Kiriszi |
8 | Fiedotowa, NadieżdaNadieżda Fiedotowa | D | 170 | 65 | 1988-08-20 20 sierpnia 1988(dts) | Kinef Kiriszi |
9 | Prokofiewa, JekatierinaJekatierina Prokofiewa | D | 166 | 63 | 1991-03-13 13 marca 1991(dts) | Kinef Kiriszi |
10 | Bieliajewa, OlgaOlga Bieliajewa | CF | 173 | 64 | 1985-03-18 18 marca 1985(dts) | Kinef Kiriszi |
11 | Chochriakowa, JewgienijaJewgienija Chochriakowa | CB | 178 | 70 | 1988-08-26 26 sierpnia 1988(dts) | Kinef Kiriszi |
12 | Konuch, SofiaSofia Konuch | CF | 173 | 61 | 1980-03-09 9 marca 1980(dts) | Kinef Kiriszi |
13 | Karnauch, AnnaAnna Karnauch | GK | 170 | 55 | 1993-08-31 31 sierpnia 1993(dts) | Kinef Kiriszi |
Pływanie
- Osobny artykuł: Pływanie na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2012.
Mężczyźni
Kobiety
Zawodniczka | Konkurencja | Eliminacje | Półfinał | Finał | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Czas | Miejsce | Czas | Miejsce | Czas | Miejsce | ||
Jekatierina Andrejewa | 200 m zmiennym | 2:17.84 | 34. | NQ | |||
Irina Biespałowa | 100 m motylkowym | 58.79 | 19. | NQ | |||
Anastasija Czaun | 200 m klasycznym | 2:25.39 | 5. | 2:26.08 | 12. | NQ | |
Darja Diejewa | 100 m klasycznym | 1:08.44 | 23. | NQ | |||
Anna Gusiewa | 10 km | — | 1:58:53.0 | 10. | |||
Jana Martynowa | 400 m zmiennym | 4:45.94 | 24. | — | NQ | ||
Wieronika Popowa | 100 m dowolnym | 54.66 | 17. | NQ | |||
200 m dowolnym | 1:57.79 | 4. | 1:56.84 | 5. | 1:57.25 | 6. | |
Jelena Sokołowa | 400m dowolnym | 4:12.19 | 25. | — | NQ | ||
800 m dowolnym | 8:42.73 | 26. | — | NQ | |||
Julija Jefimowa | 100 m klasycznym | 1:06.51 | 3. | 1:06.57 | 3. | 1:06.98 | 7. |
200 m klasycznym | 2:26.83 | 14. | 2:23.02 | 4. | 2:20.92 | ||
Anastasija Zujewa | 100 m grzbietowym | 59.88 | 5. | 59.68 | 5. | 59.00 | 4. |
200 m grzbietowym | 2:09.36 | 8. | 2:07.88 | 4. | 2:05.92 | ||
Wiktorija Andrejewa Natalija Łowcowa Margarita Niestierowa Wieronika Popowa | 4 × 100 m dowolnym | 3:39.59 | 10 | — | NQ | ||
Marija Bakłakowa Darja Bielakina Wieronika Popowa Jelena Sokołowa | 4 × 200 m dowolnym | 7:56.50 | 12. | — | NQ | ||
Irina Biespałowa Maria Gromowa Wieronika Popowa Julija Jefimowa Anastasija Zujewa | 4 × 100 m zmiennym | 3:59.57 | 8. | — | 3:56.03 | 4. |
Pływanie synchroniczne
- Osobny artykuł: Pływanie synchroniczne na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2012.
Zawodniczki | Konkurencja | Układ techniczny | Układ dowolny (eliminacje) | Układ dowolny (finał) | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Punkty | Miejsce | Punkty | Razem (techniczny + wolny) | Miejsce | Punkty | Razem (techniczny + wolny) | Miejsce | ||
Natalja Iszczenko Swietłana Romaszyna | Duet | 98.200 | 1. | 98.600 | 196.800 | 1. | 98.900 | 197.100 | |
Anastasija Dawydowa Marija Gromowa Elwira Chasianowa Natalja Iszczenko Darja Korobowa Aleksandra Packiewicz Swietłana Romaszyna Ałła Szyszkina Anżelika Timanina | Drużyny | 98.100 | 1. | — | 98.930 | 197.030 |
Podnoszenie ciężarów
- Osobny artykuł: Podnoszenie ciężarów na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2012.
Mężczyźni
Zawodnik | Konkurencja | Rwanie | Podrzut | Razem | Pozycja | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Wynik | Pozycja | Wynik | Pozycja | ||||
Apti Auchadow | do 85 kg | 175 | 2. | 210 | 2. | 385 | |
Aleksandr Iwanow | do 94 kg | 185 | 1. | 224 | 4. | 409 | |
Andriej Diemanow | 182 | 5. | 225 | 3. | 407 | 4. | |
Chadżimurat Akkajew | do 105 kg | DNS | |||||
Dmitrij Kłokow | DNS | ||||||
Rusłan Ałbiegow | ponad 105 kg | 208 | 1. | 240 | 4. | 448 |
Kobiety
Zawodniczka | Konkurencja | Rwanie | Podrzut | Razem | Pozycja | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Wynik | Pozycja | Wynik | Pozycja | ||||
Swietłana Carukajewa | do 63 kg | 112 | 1. | 125 | 4. | 237 | |
Nadieżda Jewstiuchina | do 75 kg | DNF | – | – | – | DNF | |
Natalja Zabołotna | 131 | 1. | 160 | 2. | 291 | ||
Tatjana Kaszyrina | ponad 75 kg | 151 | 1. | 181 | 2. | 332 |
Siatkówka
- Osobny artykuł: Piłka siatkowa na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2012.
Siatkówka halowa
- Turniej mężczyzn
Reprezentacja Rosji w piłce siatkowej mężczyzn brała udział w rozgrywkach grupy B turnieju olimpijskiego, zwyciężając 4 mecze i jeden przegrywając. W ćwierćfinale pokonała ona reprezentację Polski, w półfinale Bułgarię, a w finale Brazylię, zdobywając złote medale olimpijskie.
Tabela grupy
Lp. | Drużyna | Pkt | Mecze | Sety | Małe punkty | ||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
M | W (3:2) | P (2:3) | wyg. | prz. | ratio | zdob. | str. | ratio | |||
1. | Stany Zjednoczone | 13 | 5 | 4 (0) | 1 (1) | 14 | 4 | 3,500 | 427 | 370 | 1,154 |
2. | Brazylia | 11 | 5 | 4 (1) | 1 (0) | 13 | 5 | 2,600 | 418 | 379 | 1,103 |
3. | Rosja | 11 | 5 | 4 (1) | 1 (0) | 12 | 5 | 2,400 | 408 | 352 | 1,159 |
4. | Niemcy | 5 | 5 | 2 (1) | 3 (0) | 6 | 11 | 0,545 | 379 | 388 | 0,977 |
5. | Serbia | 5 | 5 | 1 (0) | 4 (2) | 7 | 13 | 0,538 | 413 | 455 | 0,908 |
6. | Tunezja | 0 | 5 | 0 (0) | 5 (0) | 1 | 15 | 0,067 | 294 | 395 | 0,744 |
Źródło: fivb.org
Zasady ustalania kolejności: 1. liczba zdobytych punktów; 2. liczba wygranych meczów; 3. wyższy stosunek setów; 4. wyższy stosunek małych punktów.
Punktacja: 3:0 i 3:1 – 3 pkt; 3:2 – 2 pkt; 2:3 – 1 pkt; 1:3 i 0:3 – 0 pkt
Wyniki spotkań
- Faza grupowa
Data | Godzina | Drużyna 1 | Wynik | Drużyna 2 | Set 1 | Set 2 | Set 3 | Set 4 | Set 5 | Widzów | Raport |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Faza grupowa | |||||||||||
29.07 | 11:30 | Rosja | 3:0 | Niemcy | 31:29 | 25:18 | 25:17 | --:-- | --:-- | 12.500 | [1] |
31.07 | 22:00 | Brazylia | 3:0 | Rosja | 25:21 | 25:23 | 25:21 | --:-- | --:-- | 14.800 | [2] |
02.08 | 14:45 | Rosja | 3:0 | Tunezja | 25:21 | 25:15 | 25:23 | --:-- | --:-- | 13.000 | [3] |
04.08 | 17:10 | Rosja | 3:2 | Stany Zjednoczone | 27:29 | 19:25 | 26:24 | 25:16 | 15:8 | 13.650 | [4] |
06.08 | 11:55 | Rosja | 3:0 | Serbia | 25:15 | 25:20 | 25:17 | --:-- | --:-- | 12.000 | [5] |
Ćwierćfinał | |||||||||||
08.08 | 19:30 | Rosja | 3:0 | Polska | 25:17 | 25:23 | 25:21 | --:-- | --:-- | 14.000 | [6] |
Półfinał | |||||||||||
10.08 | 15:00 | Rosja | 3:1 | Bułgaria | 25:21 | 25:15 | 23:25 | 25:23 | --:-- | 13.500 | [7] |
Finał | |||||||||||
12.08 | 13:00 | Rosja | 3:2 | Brazylia | 25:19 | 25:20 | 29:27 | 25:22 | 15:9 | 14.500 | [8] |
Skład:
Nr | Imię i nazwisko | Data urodzenia (wiek) | Wzrost (cm) | Klub | Pozycja |
---|---|---|---|---|---|
3 | Nikołaj Apalikow | 26.08.1982 (29) | 203 | Zenit Kazań | Ś |
4 | Taras Chtiej (K) | 22.05.1982 (30) | 205 | Lokomotiw Biełgorod | P |
5 | Siergiej Grankin | 21.01.1985 (27) | 195 | Dinamo Moskwa | R |
8 | Siergiej Tietiuchin | 23.07.1975 (37) | 197 | Lokomotiw Biełgorod | P |
9 | Aleksandr Sokołow | 05.03.1982 (30) | 193 | Fakieł Nowy Urengoj | P |
10 | Jurij Bierieżko | 27.01.1984 (28) | 198 | Zenit Kazań | P |
12 | Aleksandr But´ko | 18.03.1986 (26) | 198 | Lokomotiw Nowosybirsk | R |
13 | Dmitrij Muserski | 29.10.1988 (23) | 218 | Lokomotiw Biełgorod | Ś |
15 | Dmitrij Iljinych | 31.01.1987 (25) | 201 | Lokomotiw Biełgorod | P |
17 | Maksim Michajłow | 19.03.1988 (24) | 203 | Zenit Kazań | A |
18 | Aleksandr Wołkow | 14.02.1985 (27) | 210 | Zenit Kazań | Ś |
20 | Aleksiej Obmoczajew | 22.05.1989 (23) | 189 | Zenit Kazań | L |
Trener: Władimir Alekno
- Turniej kobiet
Reprezentacja Rosji w piłce siatkowej kobiet brała udział w rozgrywkach grupy A turnieju olimpijskiego, wygrywając wszystkie 5 spotkań. W ćwierćfinale uległa ona reprezentacji Brazylii, odpadając z dalszych rozgrywek.
- Tabela grupy
Lp. | Drużyna | Pkt | Mecze | Sety | Małe punkty | ||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
M | W (3:2) | P (2:3) | wyg. | prz. | ratio | zdob. | str. | ratio | |||
1. | Rosja | 14 | 5 | 5 (1) | 0 (0) | 15 | 4 | 3,750 | 459 | 352 | 1,304 |
2. | Włochy | 13 | 5 | 4 (0) | 1 (1) | 14 | 5 | 2,800 | 444 | 368 | 1,207 |
3. | Japonia | 9 | 5 | 3 (0) | 2 (0) | 11 | 6 | 1,833 | 401 | 335 | 1,197 |
4. | Dominikana | 6 | 5 | 2 (0) | 3 (0) | 8 | 9 | 0,889 | 374 | 362 | 1,033 |
5. | Wielka Brytania | 2 | 5 | 1 (1) | 4 (0) | 3 | 14 | 0,214 | 295 | 398 | 0,741 |
6. | Algieria | 1 | 5 | 0 (0) | 5 (1) | 3 | 15 | 0,200 | 252 | 410 | 0,615 |
Źródło: fivb.org
Zasady ustalania kolejności: 1. liczba zdobytych punktów; 2. liczba wygranych meczów; 3. wyższy stosunek setów; 4. wyższy stosunek małych punktów.
Punktacja: 3:0 i 3:1 – 3 pkt; 3:2 – 2 pkt; 2:3 – 1 pkt; 1:3 i 0:3 – 0 pkt
Wyniki spotkań
- Faza grupowa
Data | Godzina | Drużyna 1 | Wynik | Drużyna 2 | Set 1 | Set 2 | Set 3 | Set 4 | Set 5 | Widzów | Raport |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Faza grupowa | |||||||||||
28.07 | 14:45 | Rosja | 3:0 | Wielka Brytania | 25:19 | 25:10 | 25:16 | --:-- | --:-- | 15.000 | [9] |
30.07 | 14:45 | Rosja | 3:1 | Dominikana | 25:23 | 25:15 | 24:26 | 25:22 | --:-- | 14.800 | [10] |
01.08 | 11:30 | Rosja | 3:0 | Algieria | 25:7 | 25:14 | 25:15 | --:-- | --:-- | 9.000 | [11] |
03.08 | 11:30 | Rosja | 3:1 | Japonia | 27:25 | 25:17 | 20:25 | 25:19 | --:-- | 10.000 | [12] |
05.08 | 16:45 | Rosja | 3:2 | Włochy | 26:28 | 25:19 | 22:25 | 25:16 | 15:11 | 10.000 | [13] |
Ćwierćfinał | |||||||||||
07.08 | 15:00 | Brazylia | 3:2 | Rosja | 24:26 | 25:22 | 19:25 | 25:22 | 21:19 | 11.500 | [14] |
Skład:
Nr | Imię i nazwisko | Data urodzenia (wiek) | Wzrost (cm) | Klub | Pozycja |
---|---|---|---|---|---|
1 | Marija Borisienko (K) | 08.03.1986 (26) | 190 | Dinamo Kazań | Ś |
3 | Marija Pieriepiołkina | 09.03.1984 (28) | 187 | Dinamo Moskwa | Ś |
4 | Jewgienija Estes | 17.07.1975 (37) | 191 | Urałoczka Jekaterynburg | P |
5 | Lubow Szaszkowa | 04.12.1977 (34) | 190 | Fenerbahçe SK | P |
6 | Anna Matijenko | 12.07.1981 (31) | 182 | Dinamo Moskwa | R |
7 | Swietłana Kriuczkowa | 21.02.1985 (27) | 174 | Dinamo Krasnodar | L |
8 | Natalja Obmoczajewa | 01.06.1989 (23) | 196 | Dinamo Moskwa | P |
11 | Jekatierina Gamowa | 17.10.1980 (31) | 202 | Dinamo Kazań | A |
13 | Jewgienija Starcewa | 12.02.1989 (23) | 185 | Dinamo Kazań | R |
14 | Jekatierina Ułanowa | 05.08.1986 (25) | 173 | Dinamo Kazań | L |
15 | Tatjana Koszelewa | 23.12.1988 (23) | 191 | Dinamo Kazań | P |
16 | Julija Mierkułowa | 17.02.1984 (28) | 202 | Dinamo Krasnodar | Ś |
Trener: Siergiej Owczinnikow
Siatkówka plażowa
Zawodnicy | Konkurencja | Faza grupowa | Pozycja | 1/8 | Ćwierćfinały | Półfinały | Finał/O 3. miejsce | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Przeciwnicy Wynik | Przeciwnicy Wynik | Przeciwnicy Wynik | Przeciwnicy Wynik | Przeciwnicy Wynik | Przeciwnicy Wynik | Przeciwnicy Wynik | Pozycja | |||
Siergiej Prokopiew Konstantin Siemienow | Mężczyźni | Brink/Reckermann P 0-2 (19-21, 17-21) | Chevallier/Heyer P 1-2 (26-28, 21-18, 13-15) | Wu P/Xu L W 2-1 (29-27, 17-21, 15-12) | 3. | Gibb/Rosenthal P 0-2 (14-21, 20-22) | NQ | |||
Jekatierina Chomiakowa Jewgienia Ukołowa | Kobiety | Cicolari/Manegatti P 1-2 (21-17, 18-21, 8-15) | Lessard/Martin W 2-1 (21-18, 28-30, 15-13) | Dampney/Mullin W 2-0 (25-23, 21-13) | 2. | Xue C/Zhang X P 0-2 (12-21, 11-21) | NQ | |||
Anastasija Wasina Anna Wozakowa | Xue C/Zhang X W 2-1 (18-21, 21-14, 16-14) | Wasiliki Arwaniti/Tsiartsiani P 1-2 (21-18, 13-21, 12-15) | Kuhn/Zumkehr W 2-1 (21-17, 19-21, 15-9) | 1. | D Schwaiger/S Schwaiger P 1-2 (17-21, 21-16, 9-15) | NQ |
Skoki do wody
- Osobny artykuł: Skoki do wody na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2012.
Mężczyźni
Zawodnik | Konkurencja | Preeliminacje | Półfinał | Finał | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Punkty | Miejsce | Punkty | Miejsce | Punkty | Miejsce | ||
Jewgienij Kuzniecow | trampolina 3 m indywidualnie | 440.95 | 16. | 437.70 | 14. | NQ | |
Ilja Zacharow | 507.65 | 1. | 505.60 | 2. | 555.90 | ||
Gleb Gałperin | wieża 10 m indywidualnie | 445.60 | 16. | 453.80 | 16. | NQ | |
Wiktor Minibajew | 449.05 | 14. | 514.15 | 6. | 527.80 | 4. | |
Jewgienij Kuzniecow Ilja Zacharow | trampolina 3 m synchronicznie | — | 459.63 | ||||
Wiktor Minibajew Ilja Zacharow | wieża 10 m synchronicznie | — | 449.88 | 6. |
Kobiety
Zawodniczka | Konkurencja | Preeliminacje | Półfinał | Finał | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Punkty | Miejsce | Punkty | Miejsce | Punkty | Miejsce | ||
Nadieżda Bażina | trampolina 3 m indywidualnie | 325.00 | 6. | 310.70 | 17. | NQ | |
Anastasija Pozdniakowa | 286.50 | 19. | NQ | ||||
Julija Kołtunowa | wieża 10 m indywidualnie | 334.80 | 7. | 351.90 | 6. | 357.90 | 5. |
Strzelectwo
- Osobny artykuł: Strzelectwo na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2012.
Mężczyźni
Zawodnik | Konkurencja | Kwalifikacje | Finał | ||
---|---|---|---|---|---|
Punkty | Miejsce | Punkty | Miejsce | ||
Aleksiej Alipow | trap | 120 | 13. | NQ | |
Leonid Jekimow | pistolet pneumatyczny 10 m | 582 | 10. | NQ | |
pistolet szybkostrzelny 25 m | 582 | 8. | NQ | ||
pistolet dowolny 50 m | 560 | 7. | 652.0 | 8. | |
Witalij Fokiejew | trap podwójny | 139 | 4. | 184 | 5. |
Władimir Isakow | pistolet dowolny 50 m | 559 | 10. | NQ | |
Aleksiej Kamienski | karabin pneumatyczny 10 m | 594 | 15. | NQ | |
Artiom Chadżybiekow | karabin małokalibrowy 50 m leżąc | 595 | 12. | NQ | |
karabin małokalibrowy 50 m, trzy pozycje | 1165 | 16. | NQ | ||
Aleksiej Klimow | pistolet szybkostrzelny 25 m | 592 | 1. | 23 | 4. |
Maksim Kosariew | trap | 121 | 9. | NQ | |
Dienis Kułakow | pistolet pneumatyczny 10 m | 575 | 26. | NQ | |
Siergiej Kowalenko | karabin małokalibrowy 50 m leżąc | 593 | 19. | NQ | |
Wasilij Mosin | trap podwójny | 140 | 2. | 185 | |
Walerij Szomin | skeet | 121 | 3. | 144 | 4. |
Aleksandr Sokołow | karabin pneumatyczny 10 m | 593 | 20. | NQ | |
Dienis Sokołow | karabin małokalibrowy 50 m, trzy pozycje | 1164 | 17. | NQ |
Kobiety
Zawodniczka | Konkurencja | Kwalifikacje | Finał | ||
---|---|---|---|---|---|
Punkty | Miejsce | Punkty | Miejsce | ||
Marina Bielikowa | skeet | 69 | 3. | 90 | 4. |
Lubow Gałkina | karabin pneumatyczny 10 m | 396 | 10. | NQ | |
karabin małokalibrowy 50 m, trzy pozycje | 577 | 28. | NQ | ||
Anna Mastianina | pistolet sportowy 25 m | 578 | 24. | NQ | |
Kira Mozgałowa | 585 | 4. | 786.9 | 5. | |
Natalja Padierina | pistolet pneumatyczny 10 m | 375 | 37. | NQ | |
Jelena Tkacz | trap | 70 | 8. | NQ | |
Daria Wdowina | karabin pneumatyczny 10 m | 398 | 3. | 498.5 | 8. |
karabin małokalibrowy 50 m, trzy pozycje | 585 | 3. | 680.8 | 7. | |
Ljubow Jaskiewicz | pistolet pneumatyczny 10 m | 385 | 8. | 486.0 | 4. |
Szermierka
- Osobny artykuł: Szermierka na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2012.
Mężczyźni
Zawodnik | Konkurencja | 1/32 | 1/16 | 1/8 | Ćwierćfinały | Półfinały | Finał | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Pozycja | ||
Pawieł Suchow | szpada indywidualnie | — | Jung JS P 11-15 | NQ | ||||
Artur Achmatchuzin | floret indywidualnie | BYE | Kruse W 15-5 | Ma J P 11-15 | NQ | |||
Aleksiej Czeriemisinow | BYE | Ayad W 15-8 | Massialas W 15-6 | Baldini P 5-15 | NQ | |||
Rienał Ganiejew | BYE | Bachmann W 9-15 | NQ | |||||
Artur Achmatchuzin Aleksiej Czeriemisinow Rienał Ganiejew Aleksiej Chowanski | floret drużynowo | — | BYE | Niemcy P 40-44 | O miejsca 5-8 Chiny W 45-40 | O 5. miejsce Wielka Brytania W 45-35 | 5. | |
Nikołaj Kowalow | szabla indywidualnie | BYE | James Williams W 15-12 | Won WY W 15-11 | Limbach W 15-12 | Szilágyi P 7-15 | Dumitrescu W 15-10 | |
Wieniamin Rieszetnikow | BYE | Morehouse P 6-15 | NQ | |||||
Aleksiej Jakimienko | BYE | Jansen W 15-4 | Homer P 14-15 | NQ | ||||
Nikołaj Kowalow Wieniamin Rieszetnikow Aleksiej Jakimienko | szabla drużynowo | — | BYE | Stany Zjednoczone W 45-33 | Rumunia P 43-45 | O 3. miejsce Włochy P 40-45 | 4. |
Kobiety
Zawodniczka | Konkurencja | 1/32 | 1/16 | 1/8 | Ćwierćfinały | Półfinały | Finał | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Przeciwniczka Wynik | Przeciwniczka Wynik | Przeciwniczka Wynik | Przeciwniczka Wynik | Przeciwniczka Wynik | Przeciwniczka Wynik | Pozycja | ||
Wioleta Kołobowa | szpada indywidualnie | BYE | Sozanska P 14-15 | NQ | ||||
Lubow Szutowa | BYE | Szemiakina P 12-15 | NQ | |||||
Anna Siwkowa | BYE | Jung HJ W 15-12 | Măroiu P 11-15 | NQ | ||||
Wioleta Kołobowa Anna Siwkowa Lubow Szutowa Tatiana Łogunowa | szpada drużynowo | — | Ukraina W 45-34 | Chiny P 19-20 | O 3. miejsce Stany Zjednoczone P 30-31 | 4. | ||
Aida Szanajewa | floret indywidualnie | BYE | Jung GO P 14-15 | NQ | ||||
Inna Dierigłazowa | BYE | Thibus P 8-15 | NQ | |||||
Kamila Gafurzjanowa | BYE | Synoradzka W 15-8 | Errigo P 7-15 | NQ | ||||
Aida Szanajewa Inna Dierigłazowa Kamila Gafurzjanowa Łarisa Korobiejnikowa | floret drużynowo | — | BYE | Japonia W 45-17 | Korea Południowa W 44-32 | Włochy P 31-45 | ||
Julija Gawriłowa | szabla indywidualnie | — | Żiwica W 15-7 | Zhu M P 11-15 | NQ | |||
Sofja Wielika | — | Moutoussamy W 15-6 | Benítez W 15-10 | Wozniak W 15-13 | Charłan W 15-12 | Kim JY P 9-15 |
Taekwondo
- Osobny artykuł: Taekwondo na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2012.
Zawodnicy | Konkurencja | 1/16 | Ćwierćfinał | Półfinał | Repasaż 1 | Repasaż 2 | Finał | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Przeciwnicy Wynik | Przeciwnicy Wynik | Przeciwnicy Wynik | Przeciwnicy Wynik | Przeciwnicy Wynik | Przeciwnicy Wynik | Pozycja | ||
Aleksiej Dienisienko | 58 kg (m) | Oviedo W 5-2 | Wei CY W 10-7 | Lee DH P 6-7 | BYE | Khalil W 3-1 | NQ | |
Gadżi Umarow | +80 kg (m) | Coulombe-Fortier P 3-7 | NQ | |||||
Kristina Kim | 49 kg (k) | Sonkham P 1-13 | NQ | |||||
Anastasija Barysznikowa | +67 kg (k) | Ben Hamza W 12-6 | Rajher W 11-9 | Mandić P 3-11 | BYE | Lee IJ W 7-6 | NQ |
Tenis stołowy
- Osobny artykuł: Tenis stołowy na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2012.
Mężczyźni
Zawodnik | Konkurencja | Eliminacje | Runda 1 | Runda 2 | Runda 3 | Runda 4 | Ćwierćfinały | Półfinały | Finał | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Pozycja | ||
Aleksander Szibajew | singel | BYE | Gaćina P 3-4 | NQ | ||||||
Aleksiej Smirnow | BYE | Burģis W 4-0 | Jiang T P 1-4 | NQ | ||||||
Aleksander Szibajew Aleksiej Smirnow Kiriłł Skaczkow | turniej drużynowy | — | Chiny P 1-3 | NQ |
Kobiety
Zawodniczka | Konkurencja | Eliminacje | Runda 1 | Runda 2 | Runda 3 | Runda 4 | Ćwierćfinały | Półfinały | Finał | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Przeciwniczka Wynik | Przeciwniczka Wynik | Przeciwniczka Wynik | Przeciwniczka Wynik | Przeciwniczka Wynik | Przeciwniczka Wynik | Przeciwniczka Wynik | Przeciwniczka Wynik | Pozycja | ||
Jana Noskowa | singel | BYE | Meshreef P 3-4 | NQ | ||||||
Anna Tichomirowa | BYE | Tan W W 4-3 | Fukuhara P 0-4 | NQ |
Tenis ziemny
- Osobny artykuł: Tenis ziemny na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2012.
- Mężczyźni
Zawodnik | Konkurencja | 1/32 | 1/16 | 1/8 | Ćwierćfinały | Półfinały | Finał | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Pozycja | ||
Alex Bogomolov Jr. | singel | Berlocq 7:5, 7:6(5) | Almagro 2:6, 2:6 | NQ | ||||
Nikołaj Dawydienko | Štěpánek 6:4, 6:3 | Nishikori 6:4, 4:6, 1:6 | NQ | |||||
Dmitrij Tursunow | López 7:6(5), 2:6, 7:9 | NQ | ||||||
Michaił Jużny | Benneteau 5:7, 3:6 | NQ | ||||||
Michaił Jużny Nikołaj Dawydienko | debel | — | Kas Petzschner 7:5, 7:5 | B. Bryan M. Bryan 6:7(6), 6:7(1) | NQ |
- Kobiety
Zawodnik | Konkurencja | 1/32 | 1/16 | 1/8 | Ćwierćfinały | Półfinały | Finał | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Pozycja | ||
Marija Kirilenko | singel | Duque 6:0, 1:1RET | Watson 6:3, 6:2 | Görges 7:6(5), 6:3 | Kvitová 7:6(3), 6:3 | Szarapowa 2:6, 3:6 | Azaranka 3:6, 4:6 | 4. |
Nadia Pietrowa | Zheng J 6:4, 7:6(7) | Ana Tatiszwili 6:3, 6:7(5), 6:2 | Azaranka 6:7(6), 4:6 | NQ | ||||
Marija Szarapowa | Pe’er 6:2, 6:0 | Robson 7:6(5), 6:3 | Lisicki 6:7(8), 6:4, 6:3 | Clijsters 6:2, 7:5 | Kirilenko 6:2, 6:3 | S. Williams 0:6, 1:6 | ||
Wiera Zwonariowa | Arvidsson 7:6(3), 6:4 | Schiavone 6:3, 6:3 | S. Williams 1:6, 0:6 | NQ | ||||
Marija Kirilenko Nadia Pietrowa | debel | — | Jans-Ignacik Rosolska 6:7(5), 6:3, 6:2 | Szwiedowa Woskobojewa 6:3, 6:2 | Peng S Zheng J 7:5, 6:7(4), 6:4 | S. Williams V. Williams 5:7, 4:6 | Huber Raymond 4:6, 6:4, 6:1 | |
Jelena Wiesnina Jekatierina Makarowa | — | Gajdošová Rodionowa 6:1, 6:4 | Görges Grönefeld 6:2, 6:1 | Huber Raymond 3:6, 3:6 | NQ |
- Gra mieszana
Zawodnicy | Konkurencja | 1/8 | Ćwierćfinały | Półfinały | Finał | |
---|---|---|---|---|---|---|
Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Pozycja | ||
Jelena Wiesnina Michaił Jużny | mikst | Dulko del Potro 3:6, 5:7 | NQ |
Triathlon
- Osobny artykuł: Triathlon na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2012.
Zawodnicy | Konkurencja | Pływanie (1,5 km) | Zmiana 1 | Jazda na rowerze (40 km) | Zmiana 2 | Bieg (10 km) | Czas | Pozycja |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Aleksander Briuchankow | mężczyźni | 17:22 | 0:40 | 58:51 | 0:32 | 30:10 | 1:47:35 | 7. |
Dmitrij Polianski | 17:14 | 0:38 | 1:00:35 | 0:29 | 30:28 | 1:49:24 | 21. | |
Iwan Wasiliew | 17:03 | 0:46 | 59:04 | 0:28 | 31:22 | 1:47:35 | 13. | |
Irina Abysowa | kobiety | 19:20 | 0:46 | 1:05:34 | 0:31 | 35:41 | 2:01:52 | 13. |
Aleksandra Razarenowa | 19:47 | 0:51 | 1:10:36 | 0:30 | 37:27 | 2:09:11 | 47. |
Wioślarstwo
- Osobny artykuł: Wioślarstwo na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2012.
Mężczyźni
Zawodnicy | Konkurencja | Eliminacje | Repasaże | Półfinał | Finał | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Czas | Miejsce | Czas | Miejsce | Czas | Miejsce | Czas | Miejsce | ||
Siergiej Fiodorowcew Nikita Morgaczow Władisław Riabcew Aleksiej Swirin | czwórka podwójna | 5:42.26 | 1. SA/B | BYE | 6:13.61 | 5. FB | 5:59.17 | 8. |
Kobiety
Zawodniczki | Konkurencja | Eliminacje | Repasaże | Ćwierćfinał | Półfinał | Finał | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Czas | Miejsce | Czas | Miejsce | Czas | Miejsce | Czas | Miejsce | Czas | Miejsce | ||
Julija Lewina | jedynka | 7:32.06 | 2. QF | BYE | 7:41.28 | 2. SA/B | 7:48.95 | 4. FB | 7:49.22 | 9. |
Zapasy
- Osobny artykuł: Zapasy na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2012.
Mężczyźni – styl wolny
Zawodnik | Konkurencja | Kwalifikacje | 1/8 | Ćwierćfinał | Półfinał | Repesaż 1 | Repesaż 2 | Finał | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Pozycja | ||
Dżamał Otarsułtanow | −55 kg | BYE | Shilimela W 3-0 | Yang KI W 3-1 | Nijazbekow W 3-1 | BYE | Chinczegaszwili W 3-1 | ||
Biesik Kuduchow | −60 kg | Gómez W 3-1 | Dutt W 3-0 | Esma’ilpur W 3-1 | Ri JM W 3-0 | BYE | Əsgərov P 1-3 | ||
Ałan Gogajew | −66 kg | Jusupow P 0-3 | NQ | 16. | |||||
Dienis Cargusz | −74 kg | BYE | Alijew W 3-1 | Chutsiszwili W 3-0 | Burroughs P 1-3 | BYE | Gentry W 3-0 | ||
Anzor Uriszew | −84 kg | BYE | Ałdatow W 3-1 | Laszgari P 1-3 | NQ | 8. | |||
Abdusalam Gadisow | −96 kg | Tigijew W 3-1 | Jazdani P 1-3 | NQ | 9. | ||||
Bilał Machow | −120 kg | Magomedow W 3-0 | Akgül W 3-0 | Chułuunbat W 3-1 | Modzmanaszwili P 1-3 | BYE | Szabanbaj W 3-1 |
Mężczyźni – styl klasyczny
Zawodnik | Konkurencja | Kwalifikacje | 1/8 | Ćwierćfinał | Półfinał | Repesaż 1 | Repesaż 2 | Finał | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Pozycja | ||
Mingijan Siemionow | −55 kg | Bayramov P 0-3 | NQ | Mango W 3-0 | Li S W 3-0 | Choi GJ W 3-1 | |||
Zaur Kuramagomiedow | −60 kg | BYE | Benaissa W 3-0 | Laszchi P 0-3 | NQ | BYE | Abdelmoneim W 3-1 | Əliyev W 3-0 | |
Roman Własow | −74 kg | BYE | Madsen W 3-1 | Guénot W 3-1 | Kazakevič W 3-0 | BYE | Dżulfalakian W 3-0 | ||
Ałan Chugajew | −84 kg | BYE | Selimau W 3-0 | Gadżyjew W 3-0 | Gegeszidze W 3-1 | BYE | Dżabir W 3-0 | ||
Rustam Totrow | −96 kg | BYE | Gadabadze W 3-1 | Lidberg W 3-0 | Dziejniczenka W 3-0 | BYE | Rezaji P 0-3 | ||
Chasan Barojew | −120 kg | Patrikiejew P 1-3 | NQ | 14. |
Kobiety
Zawodniczka | Konkurencja | Kwalifikacje | 1/8 | Ćwierćfinał | Półfinał | Repasaż 1 | Repasaż 2 | Finał | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Przeciwniczka Wynik | Przeciwniczka Wynik | Przeciwniczka Wynik | Przeciwniczka Wynik | Przeciwniczka Wynik | Przeciwniczka Wynik | Przeciwniczka Wynik | Miejsce | ||
Walerija Żołobowa | −55 kg | Andrades W 3-0 | Silva W 3-1 | Mattsson W 3-1 | Yoshida P 0-3 | BYE | Ratkiewicz P 1-3 | 5. | |
Lubow Wołosowa | −63 kg | Dunn W 5-0 | Dugrenier W 3-1 | Ostapczuk W 3-1 | Jing R P 1-3 | BYE | Michalik W 3-1 | ||
Natalja Worobjowa | −72 kg | BYE | Burmistrowa W 3-0 | Maniurowa W 5-0 | Wang J W 5-0 | BYE | Złatewa W 5-0 |
Żeglarstwo
- Osobny artykuł: Żeglarstwo na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2012.
Mężczyźni
Zawodnik | Konkurencja | Wyścig | Punkty | Finałowa pozycja | ||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | M* | ||||
Dmitrij Poliszczuk | RS:X | 17 | 5 | 19 | 24 | 27 | 6 | 15 | 26 | 28 | – | 167 | 20. | |
Igor Lisowienko | Laser | 28 | 36 | 22 | 24 | 19 | 25 | 16 | 28 | 33 | – | 231 | 27. | |
Eduard Skorniakow | Finn | 13 | 8 | 15 | 19 | 21 | 16 | 16 | 22 | 22 | – | 153 | 17. | |
Maksim Szeremietiew Michaił Szeremietiew | 470 | 21 | 18 | 14 | 13 | 5 | 20 | 4 | 18 | 17 | – | 130 | 17. |
Kobiety
Zawodniczka | Konkurencja | Wyścig | Punkty | Finałowa pozycja | ||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | M* | ||||
Tatiana Baziuk | RS:X | 25 | 27 | 16 | 24 | 23 | 24 | 22 | 23 | 24 | – | 208 | 25. | |
Swietłana Sznitko | Laser radial | 37 | 31 | 35 | 35 | 37 | 18 | 31 | 30 | 25 | – | 279 | 34. |
Elliott 6m
Zawodniczki | Konkurencja | Round Robin | Miejsce | Faza pucharowa | Miejsce | ||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Ćwierćfinał | Półfinał | Finał | |||||||||||||||
Jelena Obłowa Jekatierina Skudina Jelena Siuzewa | Elliott 6m | W | W | W | W | W | P | W | W | W | P | W | 2. | 3-2 | 1-2 | 1-3 | 4. |
Przypisy
- ↑ ОКР и Минспорт утвердили состав из 436 спортсменов на Олимпиаду-2012. rsport.ru. [dostęp 2012-08-10]. (ros.).
- ↑ ‘Мутко: Премия за „золото” на олимпиаде в Лондоне составит 4 млн рублей. rosbalt.ru. [dostęp 2012-08-10]. (ros.).
- ↑ Журнал «Коммерсант Власть», № 21 (825) 1 czerwca 2009, «Россия в цифрах», стр. 9.
- ↑ Шарапова порой не верила, что понесет российский флаг на открытии ОИ. london2012.rsport.ru. [dostęp 2012-08-10]. (ros.).
- ↑ Лондон простился с XXX летними Олимпийскими играми. rus.ruvr.ru. [dostęp 2012-09-10]. (ros.).
- ↑ Men’s -60kg. london2012.com. [dostęp 2012-09-10]. [zarchiwizowane z tego adresu (2012-12-11)]. (ang.).
- ↑ Россия установила рекорд на Играх в Лондоне. Правда.Ру. [dostęp 2012-08-12]. (ros.).
- ↑ Londyn 2012: dyskwalifikacja czterech par w badmintonie. sport.onet.pl. [dostęp 2012-08-10]. (pol.).
- ↑ Российские волейболисты впервые с 1980 года завоевали золото Олимпиады. Чемпионат.com. [dostęp 2012-09-10]. [zarchiwizowane z tego adresu (2012-09-17)]. (ros.).
- ↑ Впервые в российской истории сборная страны по баскетболу завоевала олимпийскую „бронзу”. Эхо Москвы (12 августа 2012). [dostęp 2012-09-10]. (ros.).
- ↑ Россия завоевала в Лондоне больше золотых медалей, чем в Пекине в 2008-м. Интерфакс (12 августа 2012). [dostęp 2012-09-10]. (ros.).
- ↑ Указ Президента Российской Федерации от 13.08.2012 № 1165 „О награждении государственными наградами Российской Федерации”. pravo.gov.ru. [dostęp 2012-09-10]. (ros.).
- ↑ Judo – Mens’s – 60kg. london2012.com. [dostęp 2012-08-12]. [zarchiwizowane z tego adresu (2012-12-11)]. (ang.).
- ↑ Judo – Mens’s – 73kg. london2012.com. [dostęp 2012-08-12]. [zarchiwizowane z tego adresu (2012-12-09)]. (ang.).
- ↑ Judo – Mens’s – 100kg. london2012.com. [dostęp 2012-08-13]. [zarchiwizowane z tego adresu (2012-12-08)]. (ang.).
- ↑ Wrestling – Mens’s – 74kg Greco-Roman. london2012.com. [dostęp 2012-08-14]. [zarchiwizowane z tego adresu (2012-12-08)]. (ang.).
- ↑ Women’s Uneven Bars. london2012.com. [dostęp 2012-09-11]. [zarchiwizowane z tego adresu (2012-12-16)]. (ang.).
- ↑ Wrestling – Mens’s – 84kg Greco-Roman. london2012.com. [dostęp 2012-08-14]. [zarchiwizowane z tego adresu (2013-01-03)]. (ang.).
- ↑ Women’s 3000m Steeplechase. london2012.com. [dostęp 2012-08-11]. [zarchiwizowane z tego adresu (2012-12-05)]. (ang.).
- ↑ Women’s Duets. london2012.com. [dostęp 2013-01-22]. [zarchiwizowane z tego adresu (2013-04-27)]. (ang.).
- ↑ Men’s 3m Springboard. london2012.com. [dostęp 2013-01-22]. [zarchiwizowane z tego adresu (2013-01-11)]. (ang.).
- ↑ Women’s 400m Hurdles. london2012.com. [dostęp 2012-08-11]. [zarchiwizowane z tego adresu (2012-12-06)]. (ang.).
- ↑ Wrestling – Women’s – 72kg Freestyle. london2012.com. [dostęp 2012-08-14]. [zarchiwizowane z tego adresu (2012-12-16)]. (ang.).
- ↑ Women’s Teams. london2012.com. [dostęp 2013-01-22]. [zarchiwizowane z tego adresu (2013-04-27)]. (ang.).
- ↑ Wrestling – Men’s – 55kg Freestyle. london2012.com. [dostęp 2012-08-14]. [zarchiwizowane z tego adresu (2012-12-08)]. (ang.).
- ↑ Men’s Kayak Double (K2) 200m. london2012.com. [dostęp 2013-01-22]. [zarchiwizowane z tego adresu (2013-04-11)]. (ang.).
- ↑ Men’s 50km Race Walk. london2012.com. [dostęp 2012-08-11]. [zarchiwizowane z tego adresu (2012-12-06)]. (ang.).
- ↑ a b Individual All-Around. london2012.com. [dostęp 2012-08-11]. [zarchiwizowane z tego adresu (2013-04-27)]. (ang.).
- ↑ a b c Women’s 20km Race Walk. london2012.com. [dostęp 2012-08-11]. [zarchiwizowane z tego adresu (2012-12-09)]. (ang.).
- ↑ Women’s High Jump. london2012.com. [dostęp 2012-08-11]. [zarchiwizowane z tego adresu (2013-04-27)]. (ang.).
- ↑ Group All-Around. london2012.com. [dostęp 2012-08-12]. [zarchiwizowane z tego adresu (2012-12-16)]. (ang.).
- ↑ Men’s Light Heavy (81kg). london2012.com. [dostęp 2013-01-22]. [zarchiwizowane z tego adresu (2013-04-11)]. (ang.).
- ↑ Men’s Volleyball. london2012.com. [dostęp 2012-08-12]. [zarchiwizowane z tego adresu (2012-12-06)]. (ang.).
- ↑ Women’s 63 kg. london2012.com. [dostęp 2013-01-22]. [zarchiwizowane z tego adresu (2012-12-08)]. (ang.).
- ↑ Women’s Team. london2012.com. [dostęp 2012-09-11]. [zarchiwizowane z tego adresu (2012-12-04)]. (ang.).
- ↑ Men’ Synchronised 3m Springboard. london2012.com. [dostęp 2013-01-22]. [zarchiwizowane z tego adresu (2012-12-06)]. (ang.).
- ↑ Women’s Individual Sabre. london2012.com. [dostęp 2013-01-22]. [zarchiwizowane z tego adresu (2013-04-11)]. (ang.).
- ↑ a b Women’s Individual All-Around. london2012.com. [dostęp 2012-09-11]. [zarchiwizowane z tego adresu (2012-12-04)]. (ang.).
- ↑ Women’s Team Foil, london2012.com [dostęp 2013-01-22] [zarchiwizowane 2012-12-06] (ang.).
- ↑ Judo – Mens’s – +100kg. london2012.com. [dostęp 2012-08-13]. [zarchiwizowane z tego adresu (2012-12-09)]. (ang.).
- ↑ Women’s 200m Backstroke. london2012.com. [dostęp 2013-01-22]. [zarchiwizowane z tego adresu (2012-12-06)]. (ang.).
- ↑ Men’s 100m Butterfly. london2012.com. [dostęp 2013-01-22]. [zarchiwizowane z tego adresu (2012-12-10)]. (ang.).
- ↑ Women’s 75kg. london2012.com. [dostęp 2013-01-22]. [zarchiwizowane z tego adresu (2012-12-09)]. (ang.).
- ↑ Men’s Trampoline. london2012.com. [dostęp 2013-01-22]. [zarchiwizowane z tego adresu (2013-04-27)]. (ang.).
- ↑ Men’s 85kg. london2012.com. [dostęp 2013-01-22]. [zarchiwizowane z tego adresu (2012-12-08)]. (ang.).
- ↑ Women’s Singles. london2012.com. [dostęp 2013-01-22]. [zarchiwizowane z tego adresu (2012-12-11)]. (ang.).
- ↑ Men’s 94kg. london2012.com. [dostęp 2013-01-22]. [zarchiwizowane z tego adresu (2012-12-05)]. (ang.).
- ↑ Women’s Discus Throw. london2012.com. [dostęp 2013-01-22]. [zarchiwizowane z tego adresu (2013-04-19)]. (ang.).
- ↑ Women’s +75kg. london2012.com. [dostęp 2013-01-22]. [zarchiwizowane z tego adresu (2012-12-04)]. (ang.).
- ↑ Men’s Vault. london2012.com. [dostęp 2012-09-11]. [zarchiwizowane z tego adresu (2012-12-16)]. (ang.).
- ↑ Women’ Shot Put. london2012.com. [dostęp 2013-01-22]. [zarchiwizowane z tego adresu (2012-12-16)]. (ang.).
- ↑ Wrestling – Men’s – 96kg Greco-Roman. london2012.com. [dostęp 2012-08-14]. [zarchiwizowane z tego adresu (2012-12-09)]. (ang.).
- ↑ Women’s Long Jump. london2012.com. [dostęp 2013-01-22]. [zarchiwizowane z tego adresu (2013-01-04)]. (ang.).
- ↑ Women’s Light (60kg). london2012.com. [dostęp 2013-01-22]. [zarchiwizowane z tego adresu (2013-01-03)]. (ang.).
- ↑ Women’s Middle (75kg). london2012.com. [dostęp 2013-01-22]. [zarchiwizowane z tego adresu (2013-04-11)]. (ang.).
- ↑ Wrestling – Men’s – 60kg Freestyle. london2012.com. [dostęp 2012-08-14]. [zarchiwizowane z tego adresu (2012-12-09)]. (ang.).
- ↑ Women’soad Race. london2012.com. [dostęp 2013-01-22]. [zarchiwizowane z tego adresu (2012-12-05)]. (ang.).
- ↑ Men’s Individual Sabre. london2012.com. [dostęp 2013-01-22]. [zarchiwizowane z tego adresu (2012-12-08)]. (ang.).
- ↑ Men’s 4x100m Freestyle Relay. london2012.com. [dostęp 2013-01-22]. [zarchiwizowane z tego adresu (2012-12-05)]. (ang.).
- ↑ Judo – Men’s – 81kg. london2012.com. [dostęp 2012-08-12]. [zarchiwizowane z tego adresu (2012-12-06)]. (ang.).
- ↑ Women’s Individual Time Trial. london2012.com. [dostęp 2013-01-22]. [zarchiwizowane z tego adresu (2012-12-16)]. (ang.).
- ↑ Men’s Double Trap. london2012.com. [dostęp 2013-01-22]. [zarchiwizowane z tego adresu (2012-12-16)]. (ang.).
- ↑ Women’s 200m Breaststroke. london2012.com. [dostęp 2013-01-22]. [zarchiwizowane z tego adresu (2012-12-04)]. (ang.).
- ↑ Women’s Doubles. london2012.com. [dostęp 2013-01-22]. [zarchiwizowane z tego adresu (2012-12-09)]. (ang.).
- ↑ Women’s Heptathlon. london2012.com. [dostęp 2013-01-22]. [zarchiwizowane z tego adresu (2013-04-11)]. (ang.).
- ↑ Women’s Marathon. london2012.com. [dostęp 2013-01-22]. [zarchiwizowane z tego adresu (2012-12-05)]. (ang.).
- ↑ Women’s Vault. london2012.com. [dostęp 2012-09-11]. [zarchiwizowane z tego adresu (2012-12-16)]. (ang.).
- ↑ Men’s Floor Exercise. london2012.com. [dostęp 2012-09-11]. [zarchiwizowane z tego adresu (2012-12-06)]. (ang.).
- ↑ Women’s Doubles. london2012.com. [dostęp 2013-01-22]. [zarchiwizowane z tego adresu (2012-12-08)]. (ang.).
- ↑ Wrestling – Men’s – 55kg Greco-Roman. london2012.com. [dostęp 2012-08-14]. [zarchiwizowane z tego adresu (2013-01-03)]. (ang.).
- ↑ Wrestling – Men’s – 60kg Greco-Roman. london2012.com. [dostęp 2012-08-14]. [zarchiwizowane z tego adresu (2013-01-03)]. (ang.).
- ↑ Women’s Pole Vault. london2012.com. [dostęp 2013-01-22]. [zarchiwizowane z tego adresu (2013-04-11)]. (ang.).
- ↑ Women’s Floor Exercise. london2012.com. [dostęp 2012-09-11]. [zarchiwizowane z tego adresu (2013-01-03)]. (ang.).
- ↑ Men’s +105kg. london2012.com. [dostęp 2013-01-22]. [zarchiwizowane z tego adresu (2012-12-10)]. (ang.).
- ↑ Wrestling – Women’s – 63kg Freestyle. london2012.com. [dostęp 2012-08-14]. [zarchiwizowane z tego adresu (2012-12-09)]. (ang.).
- ↑ Men’s -58kg. london2012.com. [dostęp 2013-01-22]. [zarchiwizowane z tego adresu (2012-12-05)]. (ang.).
- ↑ Men’s Canoe Double (C2) 1000m. london2012.com. [dostęp 2013-01-22]. [zarchiwizowane z tego adresu (2013-01-03)]. (ang.).
- ↑ Men’s Light Fly (49kg). london2012.com. [dostęp 2013-01-22]. [zarchiwizowane z tego adresu (2012-12-09)]. (ang.).
- ↑ Men’s 54kg Freestyle. london2012.com. [dostęp 2013-01-22]. [zarchiwizowane z tego adresu (2013-01-04)]. (ang.).
- ↑ Men’s Fly (52kg). london2012.com. [dostęp 2013-01-22]. [zarchiwizowane z tego adresu (2012-12-09)]. (ang.).
- ↑ Men’s Welter (69kg). london2012.com. [dostęp 2013-01-22]. [zarchiwizowane z tego adresu (2013-04-11)]. (ang.).
- ↑ Men’s Canoe Single (C1) 200m. london2012.com. [dostęp 2013-01-22]. [zarchiwizowane z tego adresu (2013-01-03)]. (ang.).
- ↑ Women’s 800m. london2012.com. [dostęp 2012-08-11]. [zarchiwizowane z tego adresu (2013-04-27)]. (ang.).
- ↑ Men’s 120kg Freestyle. london2012.com. [dostęp 2013-01-22]. [zarchiwizowane z tego adresu (2013-01-04)]. (ang.).
- ↑ Women’s +67kg. london2012.com. [dostęp 2013-01-22]. [zarchiwizowane z tego adresu (2012-12-06)]. (ang.).
- ↑ Men’s Basketball. london2012.com. [dostęp 2013-01-22]. [zarchiwizowane z tego adresu (2013-01-03)]. (ang.).
- ↑ Para chińska została zdyskwalifikowana. Londyn 2012: Dyskwalifikacja czterech par w badmintonie.. [dostęp 2013-10-22]. [zarchiwizowane z tego adresu (2013-12-10)]. (pol.).
- ↑ Para koreańska została zdyskwalifikowana. Londyn 2012: Dyskwalifikacja czterech par w badmintonie.. [dostęp 2013-10-22]. (pol.).
- ↑ IOC Executive Board approves medal rellocations from Olympic Games London2012 [online] [dostęp 2020-11-25] (ang.).
Bibliografia
- Country: Russian Federation. bbc.co.uk. [dostęp 2013-12-06]. (ang.).
- p
- d
- e