Gra podwójna chłopców w tenisie ziemnym na Letnich Igrzyskach Olimpijskich Młodzieży 2018
Miejsce | Argentyna | ||
---|---|---|---|
Obiekt | Buenos Aires Lawn Tennis Club | ||
Nawierzchnia | Ceglana | ||
Data | 08–14.10.2018 | ||
Zwyciężczynie | |||
Gra podwójna Sebastián Báez Facundo Díaz Acosta | |||
|
Tenis na Letnich Igrzyskach Olimpijskich Młodzieży 2018 | |||
---|---|---|---|
gra pojedyncza | dziewczęta | chłopcy | |
gra podwójna | dziewczęta | chłopcy | mikst |
- Główny artykuł: Tenis ziemny na Letnich Igrzyskach Olimpijskich Młodzieży 2018.
Gra podwójna chłopców w tenisie ziemnym na Letnich Igrzyskach Olimpijskich Młodzieży 2018 – zawody tenisowe w grze podwójnej chłopców, rozgrywane w dniach 8–14 października 2018 roku podczas igrzysk w argentyńskim Buenos Aires. Zawodnicy zmagali się na obiektach Buenos Aires Lawn Tennis Club.
Medaliści
Konkurencja | Złoty medal | Srebrny medal | Brązowy medal |
Gra podwójna chłopców | Sebastián Báez Facundo Díaz Acosta | Adrian Andreew Rinky Hijikata | Hugo Gaston Clément Tabur |
Zawodnicy rozstawieni
Numer | Tenisiści | Osiągnięcie |
01 | Sebastián Báez Facundo Díaz Acosta | złoto |
02 | Nicolás Mejía Gilbert Klier Júnior | ćwierćfinał |
03 | Hugo Gaston Clément Tabur | brąz |
04 | Yankı Erel Lorenzo Musetti | 1. runda |
Drabinka
1. runda | Ćwierćfinały | Półfinały | Finał | ||||||||||||||||||||||
1 | Sebastián Báez Facundo Díaz Acosta | 7 | 6 | ||||||||||||||||||||||
Ray Ho Tseng Chun-hsin | 5 | 2 | 1 | Sebastián Báez Facundo Díaz Acosta | 6 | 6 | |||||||||||||||||||
Mu Tao Naoki Tajima | 65 | 6 | 10 | Mu Tao Naoki Tajima | 0 | 1 | |||||||||||||||||||
Filip Cristian Jianu Daniel Michalski | 7 | 3 | 4 | 1 | Sebastián Báez Facundo Díaz Acosta | 7 | 1 | 10 | |||||||||||||||||
4 | Yankı Erel Lorenzo Musetti | 4 | 2 | Ondřej Štyler Dalibor Svrčina | 5 | 6 | 6 | ||||||||||||||||||
Ondřej Štyler Dalibor Svrčina | 6 | 6 | Ondřej Štyler Dalibor Svrčina | 2 | 6 | 10 | |||||||||||||||||||
Nicolás Álvarez Varona Carlos López Montagud | 7 | 2 | 8 | Jesper de Jong Damien Wenger | 6 | 4 | 5 | ||||||||||||||||||
Jesper de Jong Damien Wenger | 67 | 6 | 10 | 1 | Sebastián Báez Facundo Díaz Acosta | 6 | 6 | ||||||||||||||||||
Nick Hardt Patrick Sydow | 6 | 6 | Adrian Andreew Rinky Hijikata | 4 | 4 | ||||||||||||||||||||
Ali Dawani Dostanbek Tashbulatov | 0 | 1 | Nick Hardt Patrick Sydow | 2 | 2 | ||||||||||||||||||||
Arnaud Bovy Marko Miladinović | 0 | 4 | 3 | Hugo Gaston Clément Tabur | 6 | 6 | |||||||||||||||||||
3 | Hugo Gaston Clément Tabur | 6 | 6 | 3 | Hugo Gaston Clément Tabur | 1 | 4 | ||||||||||||||||||
Philip Henning Delmas N'tcha | 2 | 64 | Adrian Andreew Rinky Hijikata | 6 | 6 | ||||||||||||||||||||
Adrian Andreew Rinky Hijikata | 6 | 7 | Adrian Andreew Rinky Hijikata | 7 | 4 | 10 | Mecz o trzecie miejsce | ||||||||||||||||||
Drew Baird Tristan Boyer | 3 | 66 | 2 | Nicolás Mejía Gilbert Klier Júnior | 66 | 6 | 7 | Ondřej Štyler Dalibor Svrčina | 7 | 5 | 8 | ||||||||||||||
2 | Nicolás Mejía Gilbert Klier Júnior | 6 | 7 | 3 | Hugo Gaston Clément Tabur | 64 | 7 | 10 |
Bibliografia
- Drabinka gry podwójnej. [dostęp 2018-10-08]. (ang.).