Cesarstwo Niemieckie na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1908
Kod MKOl | GER | |||||
---|---|---|---|---|---|---|
Letnie Igrzyska Olimpijskie 1908 Londyn | ||||||
Chorąży | Wilhelm Kaufmann | |||||
Liczba zawodników | 82 w 41 konkurencjach w 12 dyscyplinach | |||||
|
Cesarstwo Niemieckie na IV Letnich Igrzyskach Olimpijskich w roku 1908 w Londynie reprezentowało 82 sportowców (80 mężczyzn i 2 kobiety) startujących w 12 dyscyplinach.
Zdobyte medale
Medal | Zawodnik | Dyscyplina | Konkurencja | Rezultat |
---|---|---|---|---|
Złoto | Anna Hübler Heinrich Burger | Łyżwiarstwo figurowe | pary | |
Złoto | Arno Bieberstein | Pływanie | 100 m stylem grzbietowym | 1:24,60[1] |
Złoto | Albert Zürner | Skoki do wody | trampolina 3m mężczyźni | 85,5 pkt |
Srebro | Karl Neumer Hermann Martens Max Götze Richard Katzer | Kolarstwo | sprint drużynowy 1980 jardów | 2:28,60 |
Srebro | Hanns Braun Arthur Hoffmann Hans Eicke Otto Trieloff | Lekkoatletyka | sztafeta mieszana | 3:32,40 |
Srebro | Elsa Rendschmidt | Łyżwiarstwo figurowe | solistki | |
Srebro | Kurt Behrens | Skoki do wody | trampolina 3m mężczyzn | 85,30 pkt |
Srebro | Otto Froitzheim | Tenis ziemny | gra pojedyncza mężczyzn | w finale przegrał z Brytyjczykiem Josiah Ritchie |
Brąz | Karl Neumer | Kolarstwo | sprint mężczyzn | |
Brąz | Hanns Braun | Lekkoatletyka | bieg na 800 m mężczyzn | 1:55,20 |
Brąz | Gottlob Walz | Skoki do wody | trampolina 3 m mężczyzn | 80,80 pkt |
Brąz | Bernhard von Gaza | Wioślarstwo | jedynki mężczyzn | |
Brąz | Martin Stahnke Willy Düskow | Wioślarstwo | dwójka bez sternika mężczyzn |
Skład kadry
Gimnastyka
Zawodnik | Konkurencja | Finał | |
---|---|---|---|
Wynik | Miejsce | ||
Curt Steuernagel | wielobój indywidualnie | 273,5 | 4. |
Friedrich Wolf | 267 | 5. | |
Karl Borchert | 244 | 13. | |
Wilhelm Weber | 220 | 28. | |
Josef Krämer | 212 | 33. | |
Heinrich Siebenhaar | 198,5 | 40. | |
Paul Fischer | 198 | 41. | |
Georg Karth | 186,5 | 50. | |
Carl Körting | 181 | 52. | |
Wilhelm Kaufmann | 180,5 | 53. | |
August Ehrich | 156,75 | 65. |
Hokej na trawie
- Osobny artykuł: Hokej na trawie na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1908.
|
Pierwsza Runda
29 października 1908 | Szkocja | 4:0 | Niemcy | |
Mecz dodatkowy
30 października 1908 | Niemcy | 1:0 | Francja | |
Ostatecznie reprezentacja Cesartwa Niemieckiego zajęła 5. miejsce.
Kolarstwo
- Osobny artykuł: Kolarstwo na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1908.
Konkurencja | Zawodnik | Eliminacje | Półfinały | Finał | Pozycja | ||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Przeciwnik | Czas | Miejsce | Przeciwnik | Czas | Miejsce | Przeciwnik | Czas | Miejsce | |||
660 jardów | Richard Katzer | Clarence Kingsbury Georgius Damen | b.d | 2. | Nie awansował | ||||||
Hermann Martens | Johannes van Spengen Joe Lavery | b.d | 2. | Nie awansował | |||||||
Bruno Götze | Kolonia Przylądkowa Floris Venter Georges Perrin | b.d | 3. | Nie awansował | |||||||
Karl Neumer | W.F. Magee Émile Maréchal Antonie Gerrits | 54,2 | 1. | Lucien Renard Benjamin Jones | 1:05,6 | 1. | Victor Johnson Émile Demangel Daniel Flynn | b.d | 3. | ||
Paul Schulze | Daniel Flynn Gerard Bosch van Drakestein | b.d | 3. | Nie awansował | |||||||
tandemy | Alwin Boldt Hermann Martens | Charles Brooks, William Isaacs | b.d | 2. | Nie awansowali | ||||||
Max Götze Otto Götze | Charles Avrillon, Joseph Guyader Cecil McKaig, Edward Piercy | 2:55,6 | 1. | Frederick Hamlin, Thomas Johnson Charles Brooks, William Isaacs Léon Coeckelberg, Jean Patou | b.d | 3. | Nie awansowali | ||||
5000 m | Hermann Martens | André Auffray William Morton Kolonia Przylądkowa Philip Freylinck Bruno Götze | b.d | 2. | Nie awansował | ||||||
Bruno Götze | André Auffray William Morton Kolonia Przylądkowa Philip Freylinck Hermann Martens | b.d | 4. | Nie awansował | |||||||
Karl Neumer | Benjamin Jones Cesare Zanzottera Georgius Damen Gaston Delaplane Max Götze J.L. Lavery Kolonia Przylądkowa Frank Shore Richard Villepontoux | b.d | 2. | Nie awansował | |||||||
Max Götze | Benjamin Jones Cesare Zanzottera Georgius Damen Gaston Delaplane Karl Neumer J.L. Lavery Kolonia Przylądkowa Frank Shore Richard Villepontoux | b.d | 4. | Nie awansował | |||||||
Richard Katzer | Maurice Schilles C. V. Clark William Anderson Guillaume Coeckelberg Georges Perrin Floris Venter | b.d | 4. | Nie awansował | |||||||
20 km | Hermann Martens | Leon Meredith Joseph Werbrouck André Lapize Georgius Damen Frederick McCarthy Pierre Hostein Rudolf Katzer Daniel Flynn | 33:21,2 | 2. | Nie awansował | ||||||
Richard Katzer | Leon Meredith Joseph Werbrouck André Lapize Georgius Damen Frederick McCarthy Pierre Hostein Hermann Martens Daniel Flynn | b.d | 7. | Nie awansował | |||||||
Paul Schulze | Clarence Kingsbury Charles Brooks Floris Venter Georges Lutz Gerard Bosch van Drakestein Walter Andrews Jean van Benthem | b.d | 7. | Nie awansował | |||||||
Max Triebsch | Louis Weintz Kolonia Przylądkowa Frank Shore Herbert Bouffler Harry Young Henri Cunault Dorus Nijland Frederick Hamlin | b.d | 5. | Nie awansował | |||||||
Alwin Boldt | Benjamin Jones George Cameron Kolonia Przylądkowa T.H.E. Passmore Octave Lapize Henri Baumler Johannes van Spengen W. Lower | b.d | 6. | Nie awansował | |||||||
100 km | Alwin Boldt | G.C. Lutz Sydney Bailey Paul Texier J.H. Bishop D.C. Robertson William Anderson Andrew Hansson François Bonnet Georgius Damen Gerard Bosch van Drakestein André Lepère Harry Mussen J. Norman Rudolf Katzer Frederick McCarthy Ioannis Santorinaios | b.d | 7. | Nie awansował | ||||||
Rudolf Katzer | G.C. Lutz Sydney Bailey Paul Texier J.H. Bishop D.C. Robertson William Anderson Andrew Hansson François Bonnet Georgius Damen Gerard Bosch van Drakestein André Lepère Harry Mussen J. Norman Alwin Boldt Frederick McCarthy Ioannis Santorinaios | Nie ukończył wyścigu | Nie awansował | ||||||||
Bruno Götze | Leon Meredith Charles Bartlett Guillaume Coeckelberg Octave Lapize Walter Andrews William Pett Charles Denny Harry Young Cesare Zanzottera Charles Avrillon H. Cunault Gustaf Westerberg Pierre Hostein Robert Jolly Jean Madelaine Guglielmo Malatesta Hermann Martens William Morton Dorus Nijland David Noon Battista Parini T.H.E. Passmore Paul Schulze Max Triebsch Louis Weintz | Nie ukończył wyścigu | Nie awansował | ||||||||
Hermann Martens | Leon Meredith Charles Bartlett Guillaume Coeckelberg Octave Lapize Walter Andrews William Pett Charles Denny Harry Young Cesare Zanzottera Charles Avrillon H. Cunault Gustaf Westerberg Pierre Hostein Robert Jolly Jean Madelaine Guglielmo Malatesta Bruno Götze William Morton Dorus Nijland David Noon Battista Parini T.H.E. Passmore Paul Schulze Max Triebsch Louis Weintz | Nie ukończył wyścigu | Nie awansował | ||||||||
Paul Schulze | Leon Meredith Charles Bartlett Guillaume Coeckelberg Octave Lapize Walter Andrews William Pett Charles Denny Harry Young Cesare Zanzottera Charles Avrillon H. Cunault Gustaf Westerberg Pierre Hostein Robert Jolly Jean Madelaine Guglielmo Malatesta Bruno Götze William Morton Dorus Nijland David Noon Battista Parini T.H.E. Passmore Hermann Martens Max Triebsch Louis Weintz | Nie ukończył wyścigu | Nie awansował | ||||||||
Max Triebsch | Leon Meredith Charles Bartlett Guillaume Coeckelberg Octave Lapize Walter Andrews William Pett Charles Denny Harry Young Cesare Zanzottera Charles Avrillon H. Cunault Gustaf Westerberg Pierre Hostein Robert Jolly Jean Madelaine Guglielmo Malatesta Bruno Götze William Morton Dorus Nijland David Noon Battista Parini T.H.E. Passmore Hermann Martens Paul Schulze Louis Weintz | Nie ukończył wyścigu | Nie awansował | ||||||||
sprint | Paul Schulze | Daniel Flynn Pierre Seginaud Frederick McCarthy | b.d | 3. | Nie awansował | ||||||
Hermann Martens | W.F. Magee Johannes van Spengen | Przekroczony limit czasu | Nie awansował | ||||||||
Karl Neumer | Richard Villepontoux William Bailey | 1:33,2 | 1. | Victor Johnson Kolonia Przylądkowa Floris Venter Paul Texier | b.d | 2. | Nie awansował | ||||
Bruno Götze | Benjamin Jones Émile Marechal | b.d | 3. | Nie awansował | |||||||
wyścig drużynowy | Max Götze Rudolf Katzer Hermann Martens Karl Neumer | Francja | 2:25,4 | 1. | Holandia | 2:31,8 | 1. | Wielka Brytania | 2:28,6 | 2. |
Lekkoatletyka
- Osobny artykuł: Lekkoatletyka na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1908.
Konkurencje biegowe
Konkurencja | Zawodnik | Eliminacje | Półfinał | Finał | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Wynik | Miejsce | Wynik | Miejsce | Wynik | Miejsce | ||
100 m | Arthur Hoffmann | 11,4 | 3. | Nie awansował | |||
Hans Eicke | 11,6 | 3. | Nie awansował | ||||
Heinrich Rehder | 11,8 | 3. | Nie awansował | ||||
Paul Fischer | Nie ukończył biegu | Nie awansował | |||||
Hermann von Bönninghausen | 12,0 | 5. | Nie awansował | ||||
Willy Kohlmey | 12,0 | 3. | Nie awansował | ||||
Carl Bechler | 11,4 | 2. | Nie awansował | ||||
200 m | Arthur Hoffmann | 23,5 | 2. | Nie awansował | |||
400 m | Otto Trieloff | 50,9 | 2. | Nie awansował | |||
800 m | Andreas Breynck | 2:06,0 | 2. | Nie awansował | |||
Oscar Quarg | 2:10,0 | 4. | Nie awansował | ||||
Hanns Braun | 1:58,0 | 1. | 1:55,2 | ||||
1500 m | Arno Hesse | b.d | 7. | Nie awansował | |||
Andreas Breynck | 4:30,0 | 2. | Nie awansował | ||||
Hanns Braun | 4:18,2 | 3. | Nie awansował | ||||
sztafeta olimpijska | Arthur Hoffmann Hans Eicke Otto Trieloff Hanns Braun | 3:43,2 | 1. | 3:32,4 | |||
5 mil indywidualnie | Paul Nettelbeck | 28:24,0 | 5. | Nie awansował | |||
maraton | Fritz Reiser | Nie ukończył biegu | |||||
Hermann Müller | Nie stanął na starcie | ||||||
Paul Nettelbeck | Nie stanął na starcie | ||||||
chód na 3500 m | Paul Gunia | 16:38,0 | 4. | Nie awansował | |||
Richard Wilhelm | 17:33,8 | 6. | Nie awansował | ||||
chód na 10 mil | Paul Gunia | 1:26:09,4 | 7. | Nie awansował |
Konkurencje techniczne
Zawodnik | Konkurencja | Finał | |
---|---|---|---|
Wynik | Miejsce | ||
Albert Weinstein | skok w dal | 6,77 | 6. |
Arthur Hoffmann | 6,50 | 15. | |
Hermann von Bönninghausen | b.d | 21. | |
Ludwig Uettwiller | b.d | 21. | |
Arthur Mallwitz | skok w dal z miejsca | b.d | 8. |
skok wzwyż z miejsca | 1,42 | 8. | |
Ludwig Uettwiller | 1,32 | 17. | |
Ludwig Uettwiller | rzut młotem | b.d | 10. |
Emil Welz | rzut dyskiem | 37,02 | 11. |
Ludwig Uettwiller | b.d | 12. | |
Carl Bechler | rzut oszczepem | b.d | 8. |
Ludwig Uettwiller | rzut oszczepem w stylu wolnym | b.d | 10. |
Emil Welz | b.d | 10. |
Łyżwiarstwo figurowe
- Osobny artykuł: Łyżwiarstwo figurowe na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1908.
Zawodnik | Konkurencja | Wynik | Pozycja |
---|---|---|---|
Elsa Rendschmidt | Solistki | 211,0 | |
Anna Hübler Heinrich Burger | Pary | 11,20 |
Pływanie
- Osobny artykuł: Pływanie na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1908.
Konkurencja | Zawodnik | Eliminacje | Półfinał | Finał | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Czas | Miejsce | Czas | Miejsce | Czas | Miejsce | ||
100 m grzbietowym | Arno Bieberstein | 1:25,6 | 1. | 1:25,6 | 1. | 1:24,6 | |
Max Ritter | 1:33,4 | 1. | b.d | 3. | Nie awansował | ||
Gustav Aurich | 1:27,4 | 1. | 1:28,2 | 1. | b.d | 4. | |
200 m klasycznym | Richard Rößler | 3:18,0 | 2. | Nie awansował | |||
Erich Seidel | 3:17,2 | 1. | b.d | 3. | Nie awansował |
Skoki do wody
- Osobny artykuł: Skoki do wody na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1908.
Konkurencja | Zawodnik | Eliminacje | Półfinał | Finał | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Wynik | Pozycja | Wynik | Pozycja | Wynik | Pozycja | ||
wieża 10 m | Heinz Freyschmidt | 78,1 | 2. | 79,3 | 4. | Nie awansował | |
Albert Zürner | 83,6 | 1. | 82,8 | 2. | 85,5 | ||
Kurt Behrens | 83,6 | 1. | 83,0 | 1. | 85,3 | ||
Fritz Nicolai | 67,1 | 2. | 81,8 | 3. | Nie awansował | ||
Gottlob Walz | 81,3 | 1. | 80,3 | 2. | 80,8 | ||
trampolina 3m | Heinz Freyschmidt | 67,3 | 2. | 48,8 | 5. | Nie awansował | |
Fritz Nicolai | 54,5 | 5. | Nie awansował |
Strzelectwo
- Osobny artykuł: Strzelectwo na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1908.
Konkurencja | Zawodnik | Finał | |
---|---|---|---|
Wynik | Pozycja | ||
karabin dowolny 1000 jardów | Ernst Wagner-Hohenlobbese | 12 | 49. |
Szermierka
- Osobny artykuł: Szermierka na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1908.
Tenis ziemny
- Osobny artykuł: Tenis ziemny na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1908.
Konkurencja | Zawodnik | 1 runda | 2 runda | 3 runda | Ćwierćfinały | Półfinały | Finał | Miejsce |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | |||
Singiel (m) | Friedrich Wilhelm Rahe | Charles Dixon P 0:3 (2:6,5:7,4:6) | Nie awansował | 26. | ||||
Otto Froitzheim | Kenneth Powell W 3:0 (6:3,6:1,6:4) | Oscar Kreuzer W 3:0 (6:2,6:3,6:3) | James Parke W 3:0 (6:4,11:9,6:4) | George Caridia W 3:1 (6:4,6:1,5:7,6:1) | John Richardson W 3:1 (2:6,6:1,6:4,6:4) | Josiah Ritchie P 0:3 (5:7,3:6,4:6) | ||
Oscar Kreuzer | Fritz Felix Piepes W 3:0 (6:1,6:1,6:3) | Otto Froitzheim P 0:3 (2:6,3:6,3:6) | Nie awansował | 16. | ||||
Moritz von Bissing | Arthur Zborzil W 3:0 (6:1,6:4,6:4) | Wilberforce Eaves P 0:3 (6:8,5:7,5:7) | Nie awansował | 9. | ||||
Heinrich Schomburgk | wolny los | Maurice Germot P 0:3 (5:7,4:6,2:6) | Nie awansował | 16. | ||||
debel (m) | Otto Froitzheim Heinrich Schomburgk | Oscar Kreuzer Friedrich Wilhelm Rahe W 3:0 (6:1,6:3,6:3) | Vincent Gauntlett Harold Kitson P 1:3 (6:3,2:6,5:7,3:6) | Nie awansowali | 7. | |||
Oscar Kreuzer Friedrich Wilhelm Rahe | Otto Froitzheim Heinrich Schomburgk P 0:3 (1:6,3:6,3:6) | Nie awansowali | 11. |
Wioślarstwo
- Osobny artykuł: Wioślarstwo na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1908.
Konkurencja | Zawodnik | Runda 1 | Ćwierćfinał | Półfinał | Finał | Pozycja | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Czas | M. | Czas | M. | Czas | M. | Czas | M. | |||
M1x | Bernhard von Gaza | 9:35,0 | 1. | 9:47,0 | 1. | Nie ukończył wyścigu | Nie awansował | |||
M2- | Martin Stahnke Willy Düskow | b.d | 2. | Nie awansowali |
Zapasy
- Osobny artykuł: Zapasy na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1908.
Konkurencja | Zawodnik | 1/16 finału | 1/8 finału | Ćwierćfinał | Półfinały | Finał | Miejsce |
---|---|---|---|---|---|---|---|
Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | |||
styl klasyczny waga średnia | Wilhelm Grundmann | Jaap Belmer p | Nie awansował | 17. |
Przypisy
Bibliografia
- Germany at the 1908 London Summer Games. Sports-reference.com. [dostęp 2012-03-24]. [zarchiwizowane z tego adresu (2 grudnia 2008)]. (ang.).
- p
- d
- e
Afryka | |
---|---|
Ameryka | |
Europa |
|
Australia i Oceania |
- p
- d
- e
Letnie IO NRD, RFN |
|
---|---|
Zimowe IO NRD, RFN |
|