Olimpiai érmesek listája síugrásban
Ebben a szócikkben a japán nevek magyaros átírásban és keleti névsorrendben szerepelnek. |
Síugrás a téli olimpiai játékokon | ||||||||||||||||
Sportág | Síugrás | |||||||||||||||
Sportág szövetsége | FIS | |||||||||||||||
Versenyszámok | ||||||||||||||||
| ||||||||||||||||
Olimpiai játékok | ||||||||||||||||
| ||||||||||||||||
Ez a lap az olimpiai érmesek listája síugrásban 1924-től 2018-ig.
Összesített éremtáblázat
(A táblázatokban Magyarország és a rendező nemzet sportolói eltérő háttérszínnel, az egyes számoszlopok legmagasabb értéke vagy értékei vastagítással kiemelve.)
A téli olimpiai játékok összesített éremtáblázata síugrásban | |||||
---|---|---|---|---|---|
Ország | Arany | Ezüst | Bronz | Összesen | |
1. | Norvégia (NOR) | 11 | 10 | 14 | 35 |
2. | Finnország (FIN) | 10 | 8 | 4 | 22 |
3. | Ausztria (AUT) | 6 | 9 | 10 | 25 |
4. | Németország (GER) | 6 | 6 | 1 | 13 |
5. | Lengyelország (POL) | 4 | 3 | 2 | 9 |
6. | Svájc (SUI) | 4 | 1 | 0 | 5 |
7. | Japán (JPN) | 3 | 5 | 4 | 12 |
8. | NDK (GDR) | 2 | 3 | 2 | 7 |
9. | Csehszlovákia (TCH) | 1 | 2 | 4 | 7 |
10. | Egyesült Német Csapat (EUA) | 1 | 0 | 1 | 2 |
11. | Szovjetunió (URS) | 1 | 0 | 0 | 1 |
12. | Szlovénia (SLO) | 0 | 1 | 2 | 3 |
13. | Svédország (SWE) | 0 | 1 | 1 | 2 |
Jugoszlávia (YUG) | 0 | 1 | 1 | 2 | |
15. | Egyesült Államok (USA) | 0 | 0 | 1 | 1 |
Franciaország (FRA) | 0 | 0 | 1 | 1 | |
Összesen | 49 | 50 | 48 | 147 |
Férfi normálsánc
Férfi nagysánc
- 1924 – 71 m
- 1928 – 66 m
- 1932 – 61 m
- 1936 – 80 m
- 1948 – 68 m
- 1952 – 72 m
- 1956 – 80,5 m
- 1960–1964 – 80 m
- 1968–1988 – 90 m
- 1992–2002 – K120
- 2006-tól – HS140
Olimpia | 1 Arany | 2 Ezüst | 3 Bronz |
1924, Chamonix | Jacob Tullin Thams Norvégia (NOR) | Narve Bonna Norvégia (NOR) | Anders Haugen Egyesült Államok (USA) |
1928, St. Moritz | Alf Andersen Norvégia (NOR) | Sigmund Ruud Norvégia (NOR) | Rudolf Burkert Csehszlovákia (TCH) |
1932, Lake Placid | Birger Ruud Norvégia (NOR) | Hans Beck Norvégia (NOR) | Kaare Wahlberg Norvégia (NOR) |
1936, Garmisch-Partenkirchen | Birger Ruud Norvégia (NOR) | Sven Eriksson Svédország (SWE) | Reidar Andersen Norvégia (NOR) |
1948, St. Moritz | Petter Hugsted Norvégia (NOR) | Birger Ruud Norvégia (NOR) | Thorleif Schjelderup Norvégia (NOR) |
1952, Osló | Arnfinn Bergmann Norvégia (NOR) | Torbjørn Falkanger Norvégia (NOR) | Karl Holmström Svédország (SWE) |
1956, Cortina d’Ampezzo | Antti Hyvärinen Finnország (FIN) | Aulis Kallakorpi Finnország (FIN) | Harry Glass Egyesült Német Csapat (EUA) |
1960, Squaw Valley | Helmut Recknagel Egyesült Német Csapat (EUA) | Niilo Halonen Finnország (FIN) | Otto Leodolter Ausztria (AUT) |
1964, Innsbruck | Toralf Engan Norvégia (NOR) | Veikko Kankkonen Finnország (FIN) | Torgeir Brandtzæg Norvégia (NOR) |
1968, Grenoble | Vlagyimir Belouszov Szovjetunió (URS) | Jiří Raška Csehszlovákia (TCH) | Lars Grini Norvégia (NOR) |
1972, Szapporo | Wojciech Fortuna Lengyelország (POL) | Walter Steiner Svájc (SUI) | Rainer Schmidt NDK (GDR) |
1976, Innsbruck | Karl Schnabl Ausztria (AUT) | Anton Innauer Ausztria (AUT) | Henry Glaß NDK (GDR) |
1980, Lake Placid | Jouko Törmänen Finnország (FIN) | Hubert Neuper Ausztria (AUT) | Jari Puikkonen Finnország (FIN) |
1984, Szarajevó | Matti Nykänen Finnország (FIN) | Jens Weißflog NDK (GDR) | Pavel Ploc Csehszlovákia (TCH) |
1988, Calgary | Matti Nykänen Finnország (FIN) | Erik Johnsen Norvégia (NOR) | Matjaž Debelak Jugoszlávia (YUG) |
1992, Albertville | Toni Nieminen Finnország (FIN) | Martin Höllwarth Ausztria (AUT) | Heinz Kuttin Ausztria (AUT) |
1994, Lillehammer | Jens Weißflog Németország (GER) | Espen Bredesen Norvégia (NOR) | Andreas Goldberger Ausztria (AUT) |
1998, Nagano | Funaki Kazujosi Japán (JPN) | Jani Soininen Finnország (FIN) | Harada Maszahiko Japán (JPN) |
2002, Salt Lake City | Simon Ammann Svájc (SUI) | Adam Małysz Lengyelország (POL) | Matti Hautamäki Finnország (FIN) |
2006, Torino | Thomas Morgenstern Ausztria (AUT) | Andreas Kofler Ausztria (AUT) | Lars Bystøl Norvégia (NOR) |
2010, Vancouver | Simon Ammann Svájc (SUI) | Adam Małysz Lengyelország (POL) | Gregor Schlierenzauer Ausztria (AUT) |
2014, Szocsi | Kamil Stoch Lengyelország (POL) | Kaszai Noriaki Japán (JPN) | Peter Prevc Szlovénia (SLO) |
2018, Phjongcshang | Kamil Stoch Lengyelország (POL) | Andreas Wellinger Németország (GER) | Robert Johansson Norvégia (NOR) |
2022, Peking |
Férfi nagysánc, csapat
Olimpia | 1 Arany | 2 Ezüst | 3 Bronz |
1988, Calgary | Finnország (FIN) Ari-Pekka Nikkola Matti Nykänen Tuomo Ylipulli Jari Puikkonen | Jugoszlávia (YUG) Primož Ulaga Matjaž Zupan Matjaž Debelak Miran Tepeš | Norvégia (NOR) Ole Christian Eidhammer Jon Inge Kjørum Ole Gunnar Fidjestøl Erik Johnsen |
1992, Albertville | Finnország (FIN) Ari-Pekka Nikkola Mika Laitinen Risto Laakkonen Toni Nieminen | Ausztria (AUT) Heinz Kuttin Ernst Vettori Martin Höllwarth Andreas Felder | Csehszlovákia (TCH) František Jež Tomáš Goder Jaroslav Sakala Jiří Parma |
1994, Lillehammer | Németország (GER) Hansjörg Jäkle Christof Duffner Dieter Thoma Jens Weißflog | Japán (JPN) Okabe Takanobu Nisikata Dzsinja Kaszai Noriaki Harada Maszahiko | Ausztria (AUT) Heinz Kuttin Christian Moser Stefan Horngacher Andreas Goldberger |
1998, Nagano | Japán (JPN) Okabe Takanobu Szaitó Hiroja Harada Maszahiko Funaki Kazujosi | Németország (GER) Sven Hannawald Martin Schmitt Hansjörg Jäkle Dieter Thoma | Ausztria (AUT) Reinhard Schwarzenberger Martin Höllwarth Stefan Horngacher Andreas Widhölzl |
2002, Salt Lake City | Németország (GER) Sven Hannawald Stephan Hocke Michael Uhrmann Martin Schmitt | Finnország (FIN) Matti Hautamäki Veli-Matti Lindström Risto Jussilainen Janne Ahonen | Szlovénia (SLO) Damjan Fras Primož Peterka Robert Kranjec Peter Žonta |
2006, Torino | Ausztria (AUT) Andreas Widhölzl Andreas Kofler Martin Koch Thomas Morgenstern | Finnország (FIN) Tami Kiuru Janne Happonen Janne Ahonen Matti Hautamäki | Norvégia (NOR) Lars Bystøl Bjørn Einar Romøren Tommy Ingebrigtsen Roar Ljøkelsøy |
2010, Vancouver | Ausztria (AUT) Wolfgang Loitzl Andreas Kofler Thomas Morgenstern Gregor Schlierenzauer | Németország (GER) Michael Neumayer Andreas Wank Martin Schmitt Michael Uhrmann | Norvégia (NOR) Anders Bardal Tom Hilde Johan Remen Evensen Anders Jacobsen |
2014, Szocsi | Németország (GER) Andreas Wank Marinus Kraus Andreas Wellinger Severin Freund | Ausztria (AUT) Michael Hayböck Thomas Morgenstern Thomas Diethart Gregor Schlierenzauer | Japán (JPN) Reruhi Shimizu Takeucsi Taku Itó Daiki Kaszai Noriaki |
2018, Phjongcshang | Norvégia (NOR) Daniel-André Tande Andreas Stjernen Johann André Forfang Robert Johansson | Németország (GER) Karl Geiger Stephan Leyhe Richard Freitag Andreas Wellinger | Lengyelország (POL) Maciej Kot Stefan Hula Dawid Kubacki Kamil Stoch |
2022, Peking |
Női normálsánc
Olimpia | 1 Arany | 2 Ezüst | 3 Bronz |
2014, Szocsi | Carina Vogt Németország (GER) | Daniela Iraschko-Stolz Ausztria (AUT) | Coline Mattel Franciaország (FRA) |
2018, Phjongcshang | Maren Lundby Norvégia (NOR) | Katharina Althaus Németország (GER) | Takanasi Szara Japán (JPN) |
2022, Peking |
Források
- Ski Jumping (angol nyelven). olympedia.org. (Hozzáférés: 2022. január 19.)
Kapcsolódó szócikkek
- Északisí-világbajnokságok érmeseinek listája (síugrás)
- Olimpiaportál • összefoglaló, színes tartalomajánló lap